Кабмін прострочив запуск трьох державних програм по Донбасу - активісти

Кабінет міністрів України не зміг вчасно запустити роботу трьох державних цільових програм по Донбасу, частина з яких знаходиться в безпосередній зоні відповідальності Міністерства соціальної політики. Такі дані були представлені ініціативою «Відновлення Донбасу» на засіданні громадської ради при Мінсоцполітики 8 липня.

Як зазначила керівник громадської ініціативи Олена Петряєва, на сьогоднішній день Кабмін не розробив і не прийняв ряд нормативно-правових актів, які, згідно із законами України, вже повинні були вступити в силу. Зокрема:

- Більш ніж на півроку прострочено прийняття комплексної державної програми з підтримки та соціальної адаптації переселенців. Закон №1706-VII, який зобов'язав Кабінет міністрів розробити таку програму, набув чинності ще в листопаді 2014 року.

- На чотири місяці прострочено доручення розробити порядок погашення заборгованостей по зарплатах, стипендіях і пенсіях, які накопичилися за час проведення АТО. Закон №85-VIII, який встановлює ці терміни, набув чинності в лютому 2015 року, а сам порядок Кабмін повинен був представити громадськості в березні.

- До 5 липня мала запрацювати програма підтримки в отриманні професійно-технічної та вищої освіти для дітей, чиї батьки загинули на Донбасі, а також для дітей-переселенців. Розробити цю програму Кабмін був зобов'язаний згідно закону №425-VIII.

Остання тема особливо актуальна, оскільки 10 липня в Україні розпочинається вступна кампанія і чи зможуть діти скористатися своїм правом - поки незрозуміло.

«До нас на гарячу лінію надходять дзвінки від людей, які на собі відчувають результат сьогоднішнього простою в законодавчому регулюванні. Зокрема, вони не можуть зрозуміти, чи мають їх діти пільги при вступі? Юридично - мають. Але за фактом виходить, що законодавчих механізмів для їх надання немає», - розповіла керівник «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва.

Складність ситуації з переселенцями підкреслили й представники громадської ради при Мінсоцполітики. Зокрема, представник організації «Фонд «Злата Лада» Олена Ніколаєнко розповіла, що на сьогодні важкою залишається ситуація з інвалідами-переселенцями, які виживають завдяки допомозі волонтерів. Ніколаєнко підкреслила, що поточний проект держпрограми з підтримки та соціальної адаптації переселенців, який знаходиться на розгляді Кабміну, також не враховує потреб інвалідів-переселенців.

«Відновлення Донбасу» наполягає, щоб Кабмін і профільні міністерства екстрено допрацювали і прийняли необхідні документи, оскільки поточна ситуація не дає переселенцям і жителям Донбасса можливості користуватися їхніми законними правами.

Читайте також: Звіт Віталія Кличка за рік у кріслі мера столиці

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине подорожали бензин и дизтопливо

Стоимость бензинов и дизтоплива на украинских АЗС стала дороже на 10-50 коп/л....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В центре Минска агитировали за "Большую Россию" - фото

Автоколонна активистов пророссийской организации «национально-освободительное движение» (НОД) проехала вечером 18 сентября через центр Минска....