ПРООН підписала меморандум з Луганською обласною ВЦА

7 липня, в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією. Від імені адміністрації Меморандум підписав заступник керівника, виконуючий обов’язки керівника Луганської обласної ВЦА Юрій Клименко, а від ООН – Директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстра.

Читайте також: Стара валюта Зімбабве також «в ходу» у Луганську

Ця подія відбулася в рамках офіційного триденного візиту високопосадовців Європейського Союзу та ООН на Донбас. До складу делегації увійшли: Директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстра, керівник Програми співробітництва ЄС Беренд де Грут, проектний менеджер Представництва Європейського Союзу в Україні Хельга Пендер, старший програмний менеджер ПРООН в Україні Оксана Реміга та керівник проектів (ERP) ПРООН Юрій Савко.

Відкриваючи засідання Юрій Клименко зазначив, що в Луганській області продовжуються обстріли, отримують поранення українські військові та мирні громадяни. Вкотре зазнала руйнувань Луганська ТЕС – були пошкоджені два генератори та ін. Але завдяки героїчній роботі ремонтників станція працює стабільно.

Юрій Клименко підкреслив, що з початку проведення АТО в області було знищено 4500 об’єктів соціальної інфраструктури, житлового фонду та систем життєзабезпечення, на відновлення яких потрібні мільярди гривень. На визволених територіях є багато об’єктів, які треба відроджувати. Це і лікарні, і школи, і дитячі садочки, і мости, і дороги. Так, першочергово потребують відновлення та оснащення медичним обладнанням обласна клінічна лікарня, обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, обласна дитяча клінічна лікарня, обласний клінічний онкологічний диспансер.

«На невідкладне реформування чекає житлово-комунальне господарство області, яке зараз неенергоефективне та енергозатратне. На відновлення та модернізацію водопровідно-каналізаційного господарства, що є чи не головною проблемою регіону, потрібно чимале фінансування, якого в області та державі не вистачає", – додав Юрій Клименко.

Він зазначив, що сьогодні на контрольованій Україною території області перебуває більше 190 тисяч внутрішньо перемішених осіб, а це реально призводить до зростання безробіття та зубожіння населення. Тому ПРООН у квітні проведено конкурс щодо створення нових робочих місць та за його підсумками передбачено створення близько 1000 робочих місць.

«Усі проекти ЄС та ПРООН на території області покликані підтримати реформи, підгрунтя для модернізації інфраструктури, відновлення та стійкого місцевого розвитку територій. Європейські партнери чекають від нас головного – реформ. Сьогодні ми впевнено вийшли на цей шлях», – підкреслив Юрій Клименко.

Особливу вдячність він висловив за додаткове фінансування ремонту трьох об’єктів для тимчасово переміщених осіб у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а саме: центру соціальної та психологічної реабілітації дітей у місті Лисичанську (376 тис. грн), корпусу № 1 заміського закладу відпочинку та оздоровлення «Мрія» у м. Кремінній (1 млн 535,6 тис. грн), Луганського обласного будинку дитини № 2 (1 млн 117,8 тис. грн).

У рамках економічного проекту «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», що фінансується Урядом Японії, для області особливо важливе відновлення мосту Сєвєродонецьк – Лисичанськ.

Юрій Клименко подякував присутнім за їх допомогу області, за працюючі проекти з відновлення нашого регіону. Практично в кожному районі області діють подібні проекти, і наші співгромадяни на конкретних справах бачать користь від дій міжнародних організацій. Найбільш пріоритетними напрямами для області є розвиток медичної сфери, відновлення зруйнованої інфраструктури та реформування житлово-комунального господарства.

Присутня на засіданні заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик підкреслила, що в області розробляються стратегії її подальшого розвитку. Один з генеральних напрямів – енергоефективніть та енергонезалежність. В українських містах треба встановлювати котельні на твердому паливі.

Через обстріли Луганської ТЕС бойовиками частина області, а інколи вся область залишаються без води та електроенергії.

«У Станиці Луганській ми повинні побудувати лінію електропередач, яка б подавала електроенергію з українського боку. Бо внаслідок постійних обстрілів російсько-терористичними військами місцеві мешканці залишаються без світла, – наголосила Ольга Лішик. – Водонасосні станції, від яких теж подається вода на окуповану територію області, обстрілюються цілеспрямовано. Тому наше завдання – забезпечити стабільну роботу життєво важливих систем інфраструктури області».

В аграрних регіонах області нам потрібні інвестиції і допомога не тільки сільгоспвиробництву, а й переробній промисловості та збуту. Більшість ринків, що працювали до військового конфлікту, вже втрачено.

Вона підкреслила, що кремінський заклад «Мрія» не може більше приймати переселенців, бо приміщення заселені. Тому адміністрація визначила чотири колишніх гуртожитки в Рубіжному, де можуть жити 2 тис. переміщених осіб. Саме на такі об’єкти ми сподіваємося, що буде спрямовано збільшення грантів від почесних міжнародних організацій.

Директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстра розповів про те, як його вразила велика українська гостинність, з якою добротою ставляться на українській території області до внутрішніх переселенців та повагою до прав людини. Він сказав, що уважно сприймає наші проблеми і запевнив, що міжнародні організації та Луганська обласна військово-цивільна адміністрація будуть відповідальними партнерами та разом працюватимуть над створенням робочих місць, інтегруванням тимчасово переміщених осіб до місць, де вони опинилися. А ще щоб запланована децентралізація влади сприяла поліпшенню життю громадян та поширила можливості місцевих органів влади.

У рамках візиту до Луганщини поважні гості відвідали об’єкти, які фінансуються проектами ЄС та ООН. А саме, Луганський обласний будинок дитини № 2, ФАП у с.Єпіфанівці, школу в с.Новоастрахані Кремінського району, лікарню в місті Рубіжному, міст між Сєвєродонецьком та Лисичанськом і заміський заклад відпочинку та оздоровлення «Мрія».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Медреформа не відповідає вимогам ВООЗ, бо «хвора» фіскальною метою

І в першу чергу це пов'язано з тим, що медреформа «хвора» фіскальною метою....

Це може бути цікавим

Міністр екології закликав українців не спалювати сухе листя

-Зараз в Україні завершується сезон збирання урожаю і відповідно всі масово спалюють опале листя, бадилля та траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не лише ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

ПРИВИДИ ЦИРКУ В HALLOWEEN: великий та жахливий Цирк

31 жовтня та 1 листопада цирковий світ зміниться - в ньому будуть панувати страхітливі персонажі, від вигляду яких кожен почне тремтіти....