Продовження мораторію на продаж землі лобіює великий аграрний бізнес - експерт

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні вигідна, насамперед, представникам українського малого та середнього бізнесу сфери АПК. Таку думку висловив віце-президент інвестиційної компанії «Адамант Капітал» Юрій Шейко.

«Саме великий український бізнес і є лобістом мораторію, оскільки відсутність відкритого ринку дозволяє великим компаніям платити мінімальну орендну плату власникам. Інтерес до зняття мораторію повинні проявляти представники українського малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, оскільки вони зможуть використовувати землю як основну заставу для залучення інвестицій в основні засоби, а також фінансування робочого капіталу», - сказав експерт.

За його словами, основними аргументами за зняття мораторію є відновлення прав по повноцінному розпорядження землею її власниками, розвиток інфраструктури та іригації, створення додаткових робочих місць і розвиток суміжних галузей. Крім того, вільний ринок сільськогосподарських земель сприятиме підвищенню культури їхнього використання. «Відбудеться перехід від хижацького «вичавлювання» землі за короткостроковий період оренди до більш ефективного довгострокового планування її використання», - підкреслив Юрій Шейко.

У той же час, вважає експерт, сьогодні існує ряд бар'єрів, що не дозволяють в короткі терміни зняти мораторій. Серед них - недосконалість українського законодавства та відсутність продуманого механізму щодо захисту прав власників землі. Відповідно, перед відкриттям ринку землі для продажу необхідно фіналізувати земельний кадастр, щоб уникнути ситуацій з появою декількох власників на пай, розробити і прийняти закон про обіг землі, узгодити механізми розрахунку вартості земельного паю, прописати правила гри для великих іноземних та українських компаній, щоб уникнути спекуляцій із землею.

«В України було безліч країн-попередниць, які змогли гідно провести земельну реформу і чий досвід ми можемо використовувати», - зазначив Юрій Шейко.

Віце-президент ІК «Адамант Капітал» також акцентував увагу на тому, що для звичайних власників земельних паїв зняття мораторію буде означати збільшення доходів від оренди і можливість повного розпорядження своєю власністю.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Компанія OLEROM втретє організовує найбільший бізнес-форум Європи

Сприятливий бізнес-клімат, якісна освіта та потужні інвестиції – це головні складові успіху для будь-якої країни світу, доводять учасники наймасштабнішої у Східн....

Це може бути цікавим

На вулиці Теліги перекинулося авто, двоє постраждалих

По вул. Олени Теліги в Києві сталася ДТП, в якій постраждали водій та пасажир....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Рада сделала шаг к принятию бюджета на 2018 год

Верховная Рада Украины приняла подготовленный и внесенный Кабинетом министров проект государственного бюджета на 2018 год к рассмотрению....