Заборонений патріотизм: У Харкові дитяче волонтерство назвали "експлуатацією"

\'\'\'\'\'\'

Сьогодні волонтерський рух набирає все більших обертів. Кожен громадянин  України може відчути себе волонтером, коли долучається до спільної справи. Окрім допомоги амуніцією, транспортом, харчами, зброєю, предметами повсякденного вжитку важливим для бійців є усвідомлення того, що про них не забувають. Велика кількість дитячих виробів, малюнків були передані на передову. По містах України сформовані пункти з плетіння маскувальних сіток, кікімор, збору допомоги. Справжні патріоти готові жертвувати заради досягнення високих цілей задля спільного майбутнього.

\r\n

Основа нашого майбутнього зараз навчається в школі й належне виховання є надзвичайно важливим фактором у формуванні їхньої свідомості, але, на жаль, не всі школи Харкова підтримують та сповідують ідеї патріотизму.

\r\n

2 тижні тому активісти Харківської Хунти навідалися до Управління освіти адміністрації Фрунзенського району з метою отримання дозволу на облаштування пункту плетіння маскувальних сіток для школярів у ЗОШ № 2.

\r\n

Розмова видалася продуктивною – начальник управління освіти С. В. Форостовець пообіцяв не лише розглянути запит, а й посприяти налагодженню виготовлення маскувальних сіток в інших школах району під час найближчої наради. Але, за нашими джерелами, дане питання навіть не розглядалося.

\r\n

Сьогодні активісти отримали лист-відповідь з відмовою.

\r\n\r\n

Волонтерська діяльність була позиціонована як виробнича, плетіння сіток призводить до «експлуатації» дитячої праці та становить загрозу для співробітників, учнів та відвідувачів:

\r\n

«Незалежно від мети, виготовлення маскувальних сіток є виробничою діяльністю, яка потребує додаткових витрат водопостачання, водовідведення, енергоносіїв, експлуатаційних витрат по обслуговуванню всієї будівлі школи та приміщення, в якому проводиться подібна діяльність та інших витрат».

\r\n

«Міжнародним законодавством та законодавством України, в тому числі санітарними нормами, встановлено обмеження на використання дитячої праці та праці підлітків».

\r\n

«Подібні дії становлять загрозу співробітникам навчального закладу, учням та відвідувачам, можуть призвести  до значних ушкоджень матеріально-технічної бази школи…»

\r\n

«Управління освіти адміністрації  Фрунзенського району Харківської  міської ради вимушене відмовити в організації пункту по виготовленню маскувальних сіток на базі навчальних закладів Фрунзенського району».

\r\n

Виникає слушне запитання, якщо подібний вид діяльності створює таку кількість проблем та є неможливим для нашого регіону, то в чому криється секрет функціонування пунктів на базі інших шкіл України? Чи не пов’язано це з патріотичною налаштованістю керівників шкіл, співробітників управлінь освіти, а у нашому випадку – її відсутністю? Малюнки, браслети та інші вироби школярів для бійців АТО пан Форостовець теж вважає за продукти експлуатації дитячої праці?

\r\n

Патріотичне виховання молоді є надзвичайно важливим аспектом для сьогоднішнього суспільства. Нестача роз’яснювальних робіт, позбавлення можливостей залучати дітей до спільної справи призводять до спотворень у формуванні світогляду молодого покоління. У деяких школах і зараз відбувається протистояння.

\r\n

\"Тож сумніви виникають не лише з приводу патріотичної налаштованості представників Управління освіти Фрунзівського району, а й стосовно виконання Листа МОН № 1/9-302 від 24.06.15 року «Щодо протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти», - коментують волонтери.

\r\n

Анна Прокошева

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Цены на сжиженный газ в Киеве опустились ниже 13 грн

Цены на сжиженный газ (СУГ) в некоторых автозаправочных сетях столицы 21 сентября опустились ниже 13 грн/л....

Це може бути цікавим

Під Києвом від вибуху гранати загинув військовий

Пізно ввечері у суботу, 23 вересня, на Київщині в руках у військовослужбовця розірвалася граната....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Экс-госсекретарь США рассказала, как и почему Путин превратился в авторитарного лидера

Если в начале своей политической карьеры Путин был лидером, что подавал демократические надежды, то последние годы окончательно утвердили его как жесткого автокр....