Хворі на ВІЛ вишикувались у чергу за ліками до Яценюка

Сьогодні у Києві понад 200 хворих на ВІЛ/СНІД пацієнтів влаштували акцію, вишикувавшись у чергу до Кабінету Міністрів України за ліками.

Таким чином вони заявили про відсутністьліків для 30 тис. ВІЛ-інфікованих українців і передали Премєру листа з вимогою взяти проблему ліків під особистий контроль, передає Пацієнт України.

«Минулого місяця ми зверталися до Прем’єр-міністра України із закликом не допустити, щоб 30 тис. ВІЛ-інфікованих людей залишилися без лікування. Але, попри обіцянки, уряд так і не вирішив проблему!!! І українці, які мали отримати препарати, залишаться без лікування», – повідомив голова правління БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей.

Як вказано, місяць тому активісти та ВІЛ-інфіковані провели акцію під стінами Кабінету Міністрів України, облаштувавши символічне кладовище. Вони вимагали вирішити проблему з компанією «Вектор Фарма»/«Фіоліс»,  яка повинна була поставити ліки для пацієнтів, але так цього і не зробила. Компанія, отримавши 100% передоплату від держави ще в кінці грудня минулого року, так і не поставила ліки, за які було заплачено.

«Ми попереджали Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі про ймовірну катастрофу за кілька місяців до того, як стало зрозуміло, що компанія не поставлятиме препарати пацієнтам. Але МОЗ не вирішив проблему і компанія так і не поставила ліки», – стверджує голова правління ГО «Центр протидії корупції»  Віталій Шабунін.

За даними активістів, на минулому засіданні Уряду Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі відзвітував про те, що проблема вирішена, тому що компанія «Вектор Фарма»/«Фіоліс» все ж поставила 8% препаратів від необхідної за контрактом кількості.

«Це тотальна катастрофа, якої не було в Україні з 2003 року, коли почалися перші програми лікування ВІЛ/СНІДу. Адже проблема не була вирішена, більше того, вона погіршилася. Ми, за рахунок своїх запасів для пацієнтів, яким ми забезпечуємо лікування, перекрили нестачу в ліках на 1,5-2 місяці. Але вже з кінця липня, і пацієнти, які знаходяться на державному лікуванні, і ті, яким забезпечує лікування наша організація за рахунок допомоги від Глобального фонду, залишаться без ліків взагалі, у випадку, якщо ситуація з «Вектор Фарма» не вирішиться», – розповів голова ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» Володимир Жовтяк.

На кінець 2015 року на лікуванні ВІЛ/СНІДу в Україні має перебувати  64 194 тис. людей за рахунок бюджетних коштів та 18406 тис. пацієнтів за рахунок коштів Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Станом на 01.01.2015, 51754 пацієнтів лікуються за рахунок бюджетних коштів та закупівель, які проводить Міністерство охорони здоров’я. 14573 пацієнтів перебувають на лікуванні за рахунок допомоги Україні Глобальним фондом по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

92-летнюю бабушку Анны Седоковой ограбили в собственной квартире

Певица Анна Седокова поделилась с поклонниками печальной новостью....

Це може бути цікавим

Более месяца в Киеве действовала банда, грабившая людей путем фиктивной аренды жилья

Более месяца в Киеве действовала банда, грабившая людей путем фиктивной аренды жилья....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....