У Києві пройде концерт "Ліра і меч" на підтримку пораненого бійця

У київському музеї Миколи Лисенка відбудеться благодійний концерт на підтримку пораненого бійця 28 бригади Охрименка Юрія.

Благодійний концерт відбудеться у вівторок, 30 червня о 17:00 у київському музеї Миколи Лисенка, за адресою вул. Саксаганського 95.

Кошти, зібрані на концерті, будуть передані на лікування бійця АТО Юрія Охрименка, 42-річного бійця 28-ї бригади, що отримав три важких поранення та контузію, пережив сім операцій.

В програмі концерту звучатимуть твори Карла Марії фон Вебера: 1. Увертюра «Володар привидів» оп. 27 (1811) в перекладенні для фортепіано (прем’єра в Україні) 2. Варіації для альта й фортепіано J. 49 (17... - 1806) (прем’єра оригінальної авторської редакції) 3. Анданте та угорське рондо для альта й фортепіано оп. 35 (1809) 4. Пісні з вокального циклу «Ліра й меч», оп. 41 та 42 (1814) (прем’єра в Україні)

Виконавці: Павло Грищенко (баритон), Орест Криса (альт), Роман Рєпка (фортепіано).

Німецький композитор Карл Марія фон Вебер жив у складні для його Батьківщини часи. Роздроблена на дрібні князівства, окупована Наполеоном Німеччина неначе чекала на поета, що закличе націю до подвигу, а також композитора, що об’єднає націю піснями.

Таким поетом став загиблий на фронті у віці 22 років Теодор Кьорнер, а композитором, що виразив німецький дух із нечуваною силою, судилося стати саме Веберу. Творчі сили двох геніїв об’єдналися в патріотичному вокальному циклі «Ліра й меч». Ці пісні миттєво посіли в німецькій культурі своє місце, що ніби чекало їх появи. Вебер буквально наступного ранку «прокинувся знаменитим», його героїчні пісні з палкими текстами Кьорнера миттєво облетіли всю країну.

Хоча воєнний жанр не був головним для композитора, сила його геніальності вивела патріотичну пісню на небачену до того часу висоту.

Дивним чином пісні з «Ліри й меча» поступово зійшли з репертуару виконавців, навіть німецьких. Тож відвідувачі цього концерту вперше почують величні шедеври, що в Україні їх виконує лише тільки Weber Ensemble Kyiv.

Можливо, саме зараз нам необхідно уважно вслухатися в цю музику. Бо саме зараз Україна в бою гартує свою національну ідею, саме зараз Україна потребує якомога більше об’єднуючих слів та пісень, і саме зараз ми вповні відчуємо та зрозуміємо потужні патріотичні емоції, що охоплювали авторів «Ліри й меча».

Також у програмі прозвучать світські твори Вебера для альта, зокрема "Варіації на австрійську тему". Weber Ensemble Kyiv представить вашій увазі дуже рідко виконувану в світі (і ніколи дотепер в Україні) оригінальну авторську версію цього твору.

Початок концерту о 17-й годині. Адреса музею: Київ, вул. Саксаганського, буд. 95

ВХІД ВІЛЬНИЙ. Розмір благодійного внеску - за вашим бажанням.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Около 40% рабочих муравьёв целыми днями бездельничают

Научный журнал Plos One (Биохимия) опубликовал статью, опровергающую стереотип о высоком трудолюбии муравьёв....

Це може бути цікавим

Тела трех давно погибших альпинистов найдены на Эльбрусе

Спасатели обнаружили под западной вершиной Эльбруса с северной стороны тела трех альпинистов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В​алерій Дубіль: Через так звану медреформу Україна залишиться без лікарів

У разі запровадження медичної «реформи» на медиків чекає безробіття....