Захарченко "віджав" підприємства Ахметова?

Глава «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що впливає на роботу Єнакіївського металургійного заводу Рината Ахметова і вважає його «державною власністю «ДНР». Про це повідомляють Новини Донбасу.

Зокрема, Захарченко сказав у вівторок, 23 червня, в Горлівці, що зобов'яже керівництво ЄМЗ підвищити ціну на металобрухт, який приймає підприємство від населення та організацій на окупованій території.

«Ціна збору металобрухту 2930 гривень за тонну - це те, що на опті (на території, окупоwваній угрупованням «ДНР». - Ред.). У Маріуполі 4240 гривень, в Кураховому 4268 гривень ... Там дорожче, і вигідніше металобрухт везти туди ... Якщо я встигну з ними сьогодні зустрітися, питання буде вирішено. Але, сподіваюся, що вони піднімуть ціну до рівня ММК ім. Ілліча (Маріуполь), і наші, всі, хто збирає металобрухт, будуть везти туди. Ми наповнюємо ЄМЗ і ДМЗ - а це всі державні підприємства», - сказав Захарченко, маючи на увазі, що «державні»- це ті, що належать «ДНР».

Потім Захарченко додав, що «у нас з групою СКМ є дуже жорсткі розбіжності щодо деяких прав власності». Він також повідомив, що деякі комерційні структури поки ще не підконтрольні угрупованню «ДНР» в окупованих районах. Правда, не назвав, які конкретно.

«У нас є маса розбіжностей з компанією ДТЕК. Але найближчим часом ці розбіжності будуть зняті», - сказав він.

Як відомо, ЄМЗ і ММК ім. Ілліча належать бізнесменові Ринату Ахметову.

На офіційних сторінках підприємств не вказано, що вони «державні».

ЄМЗ входить до складу групи «Метінвест», основними акціонерами якої є ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк, 71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» (Київ, 23,76%).

Макіївський метзавод (ММЗ) з 1 квітня 2011 року є філією ЄМЗ.

У березні 2015 року генеральний директор ВАТ «ЄМЗ» Олександр Подкоритов (родом з Челябінська, Російська Федерація) повідомив журналістам у Святогорську, що його підприємство працює в українському правовому полі: «Наша головна мета - зберегти колектив ... Завод - це містоутворююче підприємство, і його зупинка негативно вплине на місто. З'явилися труднощі з поставками сировини та вивезенням готової продукції».

Одна і та ж теза про те, що ЄМЗ - містоутворююче підприємство, звучить як з вуст менеджерів Ахметова, так і з боку  сепаратистів-окупантів. Однак з інформації на офіційному сайті ЄМЗ неясно - це українське підприємство або ж належить окупаційній адміністрації.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Шкіряк прокоментував причетність українських диверсантів до підриву "міністра ДНР"

Радник глави МВС Зорян Шкіряк назвав брехнею інформацію про затримання бойовиків "українських диверсантів", які влаштували замах на міністра доходів і зборів" так ....

Це може бути цікавим

Китай принял жесткие меры по торговле с КНДР

Китай полностью запрещает поставки текстиля из КНДР, а также ограничивает продажу энергоносителей этому государству в ответ на ядерные испытания Пхеньяна, провед....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Агентство Moody's знизило рейтинги Великої Британії після виступу Терези Мей

Рейтингове агентство Moody's знизило суверенний рейтинг Великої Британії з Аа1 до Аа2 через кілька годин після виступу прем'єр-міністра країни Терези Мей щодо Brexit....