Початок нової історії: Якою буде цьогорічна "Молодість"

24 червня відбулася прес-конференція «Молодість»-45. Початок нової історії», присвячена Київському міжнародному кінофестивалю «Молодість», який відбуватиметься з 24 жовтня по 1 листопада 2015 року.

Попри жорстку кризу та воєнний конфлікт на сході України, дирекція КМКФ «Молодість» вважає вкрай необхідним проведення 45-го кінофестивалю.

«У складні часи такі заходи не просто доречні, а навіть украй необхідні, – переконаний генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі. – «Молодість» має стати своєрідним культурним маніфестом. Адже кіно залишається одним із найсильніших видів мистецтва, яке здатне впливати, виховувати, надихати й спрямовувати, бути інформаційною та культурною зброєю і, зрештою, максимально об'єктивно відображати картину життя».

Фестиваль «Молодість» є однією з найбільших крос-культурних платформ в Україні та цьогоріч ставить перед собою вагоме завдання – за допомогою кінематографу та інших культурних програм вплинути на формування нового суспільства, нової України.

За словами Андрія Халпахчі, у свій ювілейний рік «Молодість» традиційно представить конкурсну програму, яка складатиметься з міжнародного конкурсу повнометражних, студентських та короткометражних фільмів; національного конкурсу короткометражних фільмів; конкурсу «Молодість – дітям» (цьогоріч із розширеною програмою та членами журі-дітьми з різних країн); конкурсу «Сонячний зайчик», присвяченого ЛГБТ-тематиці.

Цього року на «Молодості» також буде представлена і різноманітна позаконкурсна програма: French Connection (франкомовне кіно), German Wave (німецькомовне кіно), «Скандинавська панорама», «Українські прем’єри», «Фестиваль фестивалів», «Століття великих» та «Спеціальні події».

Присутні на прес-конференції представники державної влади наголосили на необхідності проведення кінофестивалю та висловили підтримку «Молодості» з боку держави.

Заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв зауважив, що фестиваль «Молодість» є міжнародним, що надає особливої відповідальності організаторам та урядовцям, які ним опікуються. «Ми маємо прекрасну можливість представляти Україну на міжнародній арені. Тематика фестивалю, безумовно, є інтернаціональною і зрозумілою для представників різних кінематографічних шкіл та культур, але українські роботи відображатимуть у тому числі ті особливі моменти ментальності, які виникли у нашого народу внаслідок останніх, і трагічних подій теж, боротьби за Незалежність і відновлення територіальної цілісності нашої країни», – зазначив Карандєєв.

Зі свого боку, міністр інформаційної політики України Юрій Стець висловив сподівання, що кінофестиваль не буде з року в рік перейматися питаннями фінансової допомоги, а й надалі продовжуватиме якісну роботу з культурного та духовного виховання громадян за допомогою кіномистецтва. За його словами, такі заходи, як фестиваль «Молодість», мають підтримуватися державою у першу чергу. «Адже духовне та культурне виховання нації – це, передусім, опіка держави, і в тому числі – безпека держави», – зазначив Стець.

Допомогу кінофестивалю на рівні відповідних законодавчих актів пообіцяв народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький. Він повідомив, що зараз вивчаються кілька форм підтримки національного кіно і, зокрема, таких культурних заходів, як фестиваль «Молодість». «Одна з них – кошти від лотерей та азартних ігор, які будуть витрачені на підтримку розвитку кінематографу, в тому числі – на підтримку кінофестивалю. Друга – це законопроект про благодійну діяльність, який допоміг би спонсорам підтримувати такі заходи, як кінофестиваль «Молодість», – зазначив Княжицький.

Традиційним фестивальним центром «Молодості» цьогоріч стане кінотеатр «Київ». Фестивальні покази також відбуватимуться у інших кінотеатрах столиці – «Кінопанорама» і «Київська Русь». Команда КМКФ «Молодість» має великі сподівання, що на час відкриття 45-го фестивалю традиційно матиме ще один фестивальний майданчик – відреставрований кінотеатр «Жовтень».

З цього приводу голова департаменту культури КМДА Діана Попова нагадала, що наразі тривають ремонтні роботи з відновлення кінотеатру. Дирекція кінотеатру разом із КМДА планує відкрити двері оновленого закладу 25 жовтня. «Для столичної влади надзвичайно важливо і символічно, аби 45-й ювілейний фестиваль знову відбувся у традиційному місці – кінотеатрі «Жовтень». Щоб кінотеатр разом із фестивалем «Молодість» надалі продовжували виконувати свою культурологічну місію», – зазначила Попова.

Генеральним партнером 45-го кінофестивалю «Молодість» уже п’ятий рік поспіль виступає ПАТ «Укрінбанк». Незважаючи на кризу, банк віднайшов можливість фінансово підтримати кінофестиваль. Більш того, за словами голови Наглядової ради ПАТ «Укрінбанк» Володимира Клименка, починаючи з нинішнього року, буде істотно оновлено склад менеджменту, і кінофестиваль організовуватиме інші заходи протягом усього року. «По суті, фестиваль триватиме увесь рік. Це буде якісне оновлення «Молодості», – повідомив Клименко.

Він також зазначив, що ПАТ «Укрінбанк» і надалі підтримуватиме кінофестиваль та розвиватиме культурні напрямки в Україні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В США студент несколько дней прожил в пещере, где его забыли

Студента из США почти на три дня забыли в пещере Салливан во время университетской поездки....

Це може бути цікавим

Луценка звинуватили у використанні адмінресурсу на весіллі сина

Народний депутат України Сергій Лещенко вказав на те, що під час святкування весілля сина генпрокурора Юрія Луценка – Олександра, мало місце зловживання адмінрес....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У мережі показали, як завершується пляжний сезон в окупованому Криму

В інтернеті на фото показали, як закінчує літній сезон один з популярних кримських курортів - село Міжводне в Чорноморському районі....