Нові правила перетину лінії розмежування вимагають екстреного доопрацювання - активісти

За оцінками експертів громадської ініціативи «Відновлення Донбасу», оновлений Порядок перетину лінії розмежування в зоні АТО порушує 7 статей Конституції України і є антигуманним за своєю суттю. Про це під час прес-конференції в Києві заявила керівник ініціативи Олена Петряєва.

За оцінками «Відновлення Донбасу», введення нових правил залишило у вимушеній блокаді 3,5 мільйона громадян України. При цьому значно ускладнився порядок проходження лінії розмежування - від 8 годин до двох діб становить час проїзду через блокпости. До 1000 автомобілів стоять щодня в чергах на пунктах пропуску. Виключено транспортування продуктів харчування, товарів медичного призначення та ліків, у тому числі життєво важливих (крім гуманітарної допомоги).

"Порядок перетину лінії розмежування потребує повної корекції. За цим стоять життя і смерть людей. Порушення прав людей. Ми прагнемо до європейської спільноти, проповідуємо європейські цінності. Поступаючи антигуманно ми відвертаємо від себе Європу і все світове співтовариство. З суспільством, яке не дбає про своїх членів, вести діалог і працювати ніхто не буде ", - підкреслила Олена Петряєва.

Також вона зазначила, що експертами ініціативи напрацьовані пропозиції щодо оперативної міни правил пропускної системи та організації її роботи. Ці пропозиції направлені до Служби безпеки України та уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Серед пропозицій, з якими виступає «Відновлення Донбасу», ключовими є: - Виключення пункту, який забороняє перетин лінії розмежування громадським транспортом; - Виключення обмежень на провозку продуктів харчування, предметів медичного призначення та ліків; - Спрощення порядку провезення медичних засобів для профілактики і лікування соціально-небезпечних захворювань, спеціального дитячого та медичного харчування; - Спрощення проїзду контрольних пунктів, скасування контрольних талонів; - Організація онлайн-моніторингу ситуації на контрольних пунктах і оперативне реагування на виникнення заторів і черг; - Забезпечення необхідних умов для громадян, які перетинають лінію розмежування (наявність води, туалетів, притулків і т.д.);

При цьому «Відновлення Донбасу» виступає за повне скасування пропускної системи в її нинішньому вигляді.

Інший учасник прес-конференції, директор департаменту комунікації і політики ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Ірина Агєєва відзначила, що з введенням нових правил перетину лінії зіткнення ситуація на непідконтрольних територіях продовжує погіршуватися: "15 червня ми отримали лист про те, що Червоний хрест не може забезпечити поставку медпрепаратів на непідконтрольну територію. Що мала зробити держава, щоб міжнародні організації відмовилися провозити гуманітарну медичну допомогу? ".

Вона додала, що в нових умовах соціальні працівники не можуть безперешкодно перевозити ліки навіть в ручній поклажі.

Зі свого боку координатор Луганської правозахисної групи Наталя Целовальниченко підкреслила, що запроваджені новим порядком обмеження порушують Конституцію України, обмежують права і свободи людини. "Уже кілька сотень позовів з цієї тематики знаходяться в Європейському суді з прав людини", - додала вона.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Программисты научат беспилотные машины здравому смыслу

Ученые из Массачусетского технологического университета представили стартап iSee, который разрабатывает беспилотные автомобили на основе нового подхода к система....

Це може бути цікавим

ФИФА объявила трех претендентов на премию "лучший игрок года"

ФИФА объявила трех финалистов на премию лучшего игрока по итогам 2017 года....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Для Арнольда Шварценеггера сделали машину по спецзаказу, - видео

Для Арнольда Шварценеггера сделали электрический Hummer H1 с динамикой спорткара....