"Інша освіта": Як поєднати роботу і повноцінне життя розкажуть на Трипільському колі

Соцпортал вже декілька років виступає медіа-партнером Міжнародного фестивалю "Трипільське коло". Щороку фестиваль - це море якісної музики, спілкування та пізнання. Цього року організатори привнесли у це свято ще і потужний соціальний аспект. На Соцпорталі вийде серія інтерв'ю з тими, хто додає у фестивальну атмосферу ще і освітню родзинку. Пропонуємо вашій увазі перше з них.

***

Мене звати Саша Московчук. На Трипільському колі я займаюся координацією волонтерів, а також купою організаційних питань. По життю я молодий тренер, перший рік займаюся програмами неформальної громадянської освіти молоді, провайдером якої є організація «Інша освіта».

Це така базова структура, яка має кілька напрямків: Майстерня громадської активності, Студія живої історії тощо. Ми займаємося розвитком неформальних методів освіти, які спрямовані на громадських активістів.

У нас відкритий відбір молодих людей, які прагнуть змінити щось довкола себе через якісь маленькі або великі ініціативи, які вони виношують в голові вже не перший рік.

Ми створили трирівневу структуру семінарів-тренінгів, майстерні ідей, інструментів і досвіду. Протягом навчання люди проходять тренінги, зустрічі з експертами, поїздки.

Чим Ви будете займатися на Трипільському колі?

Загалом, хочемо розповісти про себе, ким ми є. Що в країні є багато ініціативних людей, які не сидять на місці – вони активні, націлені на роботу, на громадську активність, на вирішення болючих питань: сміття, місце для відпочинку, зйомки документальних фільмів тощо.

На фестивалі ми презентуємо напрямки, в яких працюємо – ту ж Студію живої історії, направленої на запис історій. Ще проведемо серію майстер-класів зі сталого розвитку – екологічні аспекти, соціальна, фінансова складова. Ще у нас буде проектна гра, яка розроблена в пулі тренерів. Вона направлена на те, щоб зрозуміти можливість поєднання купи напрямків – відпочинку, роботи і тд.

Побачимо інших людей задля створення мережі зв’язків тощо.

Чия ідея цієї ініціативи?

Це все почалося ще з колегії Теодора Хойса в Німеччині – вони робили дуже подібні проекти у себе. У них була мережа випускників, які роз’їжджались по іншим країнам і відтворювали це в себе.

Від нас було 3 дівчат з України, приблизно в 2008 році. Зараз програма Майстерня громадської активності діє в Україні, Білорусі і Польщі.

Крім того, ми маємо свою мережу випусників. Кожен робить якісь свої проекти далі. Показуємо, що працювати з громадами не так складно.

Звідки у вас фінансування, якшо не секрет?

Все фінансується частинами: Фонд Роберта Боша, краудфандінгові кампанії, партнерські стосунки – культурні центри, посольства тощо.

Місією "Іншої освіти" є якісне покращення підходів до неформального навчання та навчання дорослих для різноманітних цільових груп, а також створення придатного оточення для розвитку інновацій задля демократичного суспільства. Наразі ми спеціалізуємося, насамперед, на наступних напрямах роботи: • інноваційні неформальні освітні моделі з суспільно важливих тем для різних цільових груп; • дослідження в сфері неформальної освіти та освіти дорослих; • всеукраїнський тренерський пул та програми з навчання тренерів; • просування та просвіта в сфері інноваційних моделей задля демократизації суспільства (нараз – малі та середні креативні індустрії та так звані «креативні деревні»).

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

Це може бути цікавим

Луценко лично подписал обновленное подозрение Довгому

Генеральный прокурор Юрий Луценко лично подписал сообщение о подозрении народному депутату Олесю Довгому ("Воля народа")....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Какие продукты повышают умственные способности

Йод – один из важнейших микроэлементов, которые должны присутствовать в любой диете....