У Росії починають визнавати окупацію Криму

Російське Товариство захисту прав споживачів рекомендує російським туристам отримувати дозвіл української влади для в'їзду до Криму, а також радить утриматися від придбання там нерухомості й товарів. Пам'ятка для російських громадян, які відвідують Крим, розміщена на сайті ОЗПС, повідомляє Укрінформ.

Посилаючись на діючі норми міжнародного права, юристи ОЗПС пояснюють правовий статус Криму і міста Севастополя, які є окупованою територією.

"Російський турист, який відвідав територію Криму без отримання дозволу влади України, є порушником закону України про статус окупованих територій. У зв'язку з цим до нього можуть бути застосовані санкції як з боку України, так і з боку інших країн-членів ООН. В окремих випадках можливе кримінальне переслідування і міжнародний розшук", - зазначається у пам'ятці.

Читайте також: «ДНР» скаржиться на повне блокування армією автобусного сполучення.

Юристи нагадали, що законом України передбачений порядок в'їзду і виїзду з окупованої території, і за його порушення туристи можуть понести кримінальну відповідальність, аж до ув'язнення.

"Для власної безпеки туристам рекомендується дотримуватися українського законодавства і перетинати кордон тільки з дозволу прикордонної служби України у Херсонській області", - йдеться у повідомленні.

Особливо уважними росіян закликають бути під час морських прогулянок.

Читайте також: ЄС продовжив санкції проти Росії через невиконання Мінських угод.

"Обов'язково упевніться, що туристична компанія і капітан судна має дозвіл влади України на відвідування одного з портів Криму. КК України передбачає кримінальну відповідальність за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон країни", - попереджають юристи.

У пам'ятці також значиться, що Російська Федерація не денонсувала міжнародні договори і угоди, в яких визнана територіальна цілісність України і не підписувала новий мирний договір, який би легітимував анексію півострова Крим. Україна не відмовлялася від суверенітету над територією Криму.

"Таким чином, включення Республіки Крим і міста федерального значення Севастополь до складу Російської Федерації є юридичною фікцією", - наголошується у пам'ятці російського туриста. Там ще раз нагадують: згідно з нормами міжнародного права ці території є окупованими.

Читайте також: Крим не може самостійно забезпечити себе продуктами — Аксьонов.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Стала известная причина отравления детей киевской гимназии

Медики назвали причину отравления школьников в гимназии №59....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В центре Киева изменятся маршруты троллейбусов

Сегодня, 21 сентября, с 9:00 и ориентировочно до 20:00 изменятся маршруты троллейбусов №5, №8, №9 и №17....