"Гуру журналістики" поділяться секретами професії на фестивалі під Києвом

Соцпортал вже декілька років виступає медіа-партнером Міжнародного фестивалю «Трипільське коло». Щороку фестиваль — це море якісної музики, спілкування та пізнання. Цього року організатори привнесли у це свято ще і потужний соціальний аспект. На Соцпорталі вийде серія інтерв’ю з тими, хто додає у фестивальну атмосферу ще і освітню родзинку. Пропонуємо вашій увазі розмову з Артемом Стельмашовим, керівником проекту Медіа-школи на Трипільському колі.

***

Хотілось би почути про Вашу медіа-школу, як виникла ідея, чому хочете проводити її на Трипільському колі, чому створюватимете Агентство хороших новин?

Насправді ми робили освітні заходи в медіа-сфері давно і нас на Коло запросили, бо ми давно цим займаємося – у Політесі, в Укрінформі: практичні майстер-класи з молодими людьми, які хочуть бути журналістами. При цьому для навчання ми запрошували практикуючих журналістів. Я сам викладаю в університеті і розумію, наскільки теорія відрвана від практики.

Коли ми побачили принципи Трипільського кола, ми зрозуміли, що там багато цікавих активістів і ідей, але, можливо, їм не вистачає вміння їх просунути. Тому ми зробили цей спільний проект.

Крім того, ми хочемо розповісти про певні правила, системи розпізнавання маніпулювання, як боротися із «зомбуванням». Звичайно, найбільш успішні в цьому російські ЗМІ, але наші теж достойно цьому вчаться.

Тому ми хочемо зробити майстер-класи, де будуть як теоретичне навчання, так і розвиток практичних навичок.

Проект неформальної освіти існує кілька років - люди отримують сертифікати і деякі давно працюють як журналісти.

Кого ви в цьому році будете запрошувати як спікерів?

Буде декілька телевізійників: з 5-го каналу, TVi, ICTV тощо.

Медіа-школа проходить щороку?

Навіть частіше. Останні 2 роки їх було 4: восени і весною. В Медіа-школі на Трипільському колі братимуть участь випускники Медіа-школи в Укрінформі.

Вона у вас, зазвичай, у Києві?

Так, для нас це перший виїзд. Тому ми трохи переживаємо.

В чому ідея Агенції хороших новин?

Ми всі дуже стомилися від ЗМІ, які експлуатують те, що негативна новина залучає більше читачів, ніж позитивна. Тому ми фіксуємо брак позитивних новин.

Відтак, наша мета залучити учасників до вироблення якомога більшої кількості сюжетів про талановитих виконавців, зустрічі тощо. Будемо піднімати і критичну інформацію, втім, ми живемо в дуже тривожні часи і останні опитування показали, що українці одна з найнещасніших націй у світі. Ми вважаємо що це відчуття треба міняти.

Це буде проект тільки на Трипільському колі чи це буде сайт?

У нас є сайт нашої Школи, ми перейменуємо його на час Кола.

25-28 червня у місті Ржищеві Київської області відбудеться VIII Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло 2015. Вогонь». Він об’єднає на своєму полі артистів, музикантів, майстрів, громадських діячів, волонтерів, студентів, представників ЗМІ та тисячі небайдужих людей для того, щоб поспілкуватися, поділитися ідеями, послухати якісну музику, передати досвід, набути навички, та й просто відпочити у творчій атмосфері на мальовничих схилах Дніпра.

Цього року тематика «Трипільського кола» присвячена стихії Вогню. А гасло фестивалю - «Запалюємо серця!» - підкреслює, що найважливішим для кожної людини є запалити у серці метафоричний Вогонь натхнення, служіння, любові та пізнання. Саме він стане противагою безжальному вогню, що спричиняє конфлікти між людьми та війни між народами, допоможе пройти шлях творення Омріяної України. Програма фестивалю побудована таким чином, щоб торкнутися важливих аспектів життя, а саме: реалізації соціальних програм, обміну досвідом, пошуку однодумців та можливостей для втілення творчих задумів, альтернативних форм освіти. Також на фестивалі передбачені 4 сцени, надзвичайні fireshow, якісна музика у стилі етно-джаз, етно-рок та worldmusic, різноманітні майстер-класи, спілкування та знайомства.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет правосудия доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Лишение сна помогает вылечиться от депрессии в 50% случаев - ученые

Вылечить человека от депрессии можно с помощью депривации сна, то есть частичного или полного его лишения....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Найдена самая близкая к Земле двойная черная дыра

Астрономы из Рочестерского технологического института обнаружили самую близкую к Земле двойную черную дыру....