В Україні зростає кількість внутрішніх біженців

Напередодні Міжнародного дня біженця в Україні відзначають зростання кількості внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомили у Агентстві ООН у справах біженців.

За інформацією експертів організації "в Україні зростають потреби в гуманітарній допомозі зростають по мірі того, як ситуація на сході залишається напруженою, а кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) вже перевищила 1 300 000 чоловік".

Про це повідомило Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Києві 19 червня.

Більшість зареєстрованих ВПО прибули зі східних регіонів України, в той час як менша їх кількість прибула з Криму. Основна маса переселенців залишається поруч із зоною конфлікту: на територіях, контрольованих урядом у Донецькій та Луганській областях, а також Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. "Нині ми, українці, як ніколи розуміємо проблеми тих людей, які змушені залишати свої домівки та шукати тимчасового прихистку в іншому місці», - говорить Олег Мельчуцький, Перший заступник голови ДСНС України.

Економічний спад у поєднанні з обмеженими можливостями працевлаштування, а також відсутність чітких перспектив на майбутнє і обмеження у пересуванні створюють додаткові труднощі для людей, які були змушені залишити свої домівки. Внутрішньо переміщені особи потребують житла, продуктів харчування та основних предметів домашнього вжитку. Крім того, їм необхідні належні медичні та психологічні послуги. «Питання довготривалих рішень постає все гостріше для людей, оскільки затяжне переселення вичерпує доступну допомогу та заощадження», - підкреслив Жан-Ноель Веттервальд, В.о. Керівника операції Представництва УВКБ ООН в Україні.

Протистояння на сході та погіршення економічної ситуації також негативно позначилися на житті більш ніж 3 000 біженців, які приїхали в Україну у пошуку  міжнародного захисту ще до початку конфлікту. Більшість з них є вихідцями із Сирії та Афганістану. Проте, останнім часом збільшилось число громадян Росії, Білорусі та Казахстану, які звертаються до міграційної служби з метою отримання статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, зазначає  пані Наталія Науменко, Директор департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства ДМС України. «За кожну особу, яку визнано біженцем, держава несе повну відповідальність, включаючи її інтеграцію у суспільство та надання доступу до освіти, медицини та інших послуг, які гарантовано громадянам України",  -  додає пані Науменко.

Деякі біженці, що оселилися у східній Україні, були змушені повторно переміститися разом із своїми сім'ями у пошуках безпечного місця та стали частиною населення, переміщеного в межах України.

Багато переселенців втратили все, найбільш вразливі категорії часто покладаються на гуманітарну допомогу та підтримку приймаючих громад і волонтерів. Хоча громади були надзвичайно щедрими у своїй допомозі, вони також перебувають під постійним тиском через нестабільну економіку та зростання рівня інфляції.

УВКБ ООН разом з урядом та громадським суспільством розробило інформаційну кампанію, метою якої є покращити ставлення до внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах. Кампанія, створена за фінансової підтримки Європейського Союзу, розпочнеться на телевізійних каналах з метою сприяти позитивному сприйняттю переселенців у межах країни.

«Українці виявили надзвичайну підтримку людям, які змушені були залишити свої домівки, - сказав Мамар Мерзук, Керівник Служби Європейського Союзу із гуманітарної допомоги та громадянського захисту в Україні (ECHO). – Цією кампанією ми хотіли б відзначити усіх тих, хто надає допомогу, пояснити стан, який переживають переселенці, і  зруйнувати деякі зі стереотипів».

У відповідь на кризу Європейський Союз та країни-члени збільшили свою допомогу Україні до 140 мільйонів євро для того, щоб забезпечити потреби населення, що постраждало від конфлікту, з яких  26 мільйонів гуманітарної допомоги ЄС спрямовано на надання першочергової допомоги для найбільш незахищених категорій переселенців,  а також для вирішення термінових питань із відбудови інфраструктури на територіях, що постраждали від конфлікту.

У 2014-2015 роках Європейський Союз надав 4,1 мільйони євро для діяьності УВКБ ООН через Службу ЄС із гуманітарної допомоги та громадянського захисту в Україні (ЕСНО). За рахунок цих коштів УВКБ ООН розширює моніторинг у сфері захисту прав та посилює заходи реагування на потреби ВПО. Агентство також продовжуватиме діяльність у сфері відновлення житла та надання непродовольчої допомоги найбільш вразливим категоріям населення.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Тимчук вказав на безглуздість пропозицій Путіна по миротворцям на Донбасі

Пропозиція Росії ввести на Донбас миротворців ООН для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ є ноу-хау Володимира Путіна в миротворчих місіях і є марним....

Це може бути цікавим

В мережі показали моторошні фото залізничного депо в Донецьку

В мережі опублікували свіжі фотографії зруйнованого пасажирського депо ВЧД в окупованому бойовиками Донецька....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Порошенко висловився щодо російського сценарію розміщення миротворців на Донбасі

Президент України Петро Порошенко заявив, що розміщення миротворчої місії ООН на Донбасібуде проходити не за російським сценарієм....