Гетьманчук: Основна проблема співпраці Україна-НАТО - брак довіри

Українська влада повинна докласти максимум зусиль для роз’яснення своїм співвітчизникам переваг партнерства України з НАТО та налагодити ефективну комунікацію і координацію з Альянсом. Про це заявила Альона Гетьманчук, директорка Інституту світової політики під час засідання підсумкового засідання Стратегічного дискусійного клубу «Україна-НАТО: діагностика партнерства» 17 червня у Києві.

«В українському суспільстві з’явилася тенденція сприймати відносини з НАТО через призму «або членство, або нічого». Однак насправді головна перешкода для ефективного партнерства з НАТО – це не відсутність перспективи членства для України. Ключовими викликами, що заважають вивести відносини між Україною та НАТО на якісно новий рівень, – це брак довіри, а також брак належної координації та комунікації всередині українського уряду», – відзначила директорка ІСП Альона Гетьманчук.

Кожні два місяці впродовж останнього року Інститут світової політики організовував публічні дебати щодо головних загроз національній безпеці в найбільших містах  на Півдні та Сході України. А саме – Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Миколаєві та Херсоні. Ці дебати під назвою Стратегічний дискусійний клуб ставили за мету: залучити до обговорення представників тих регіонів України, які живуть в умовах постійної воєнної та терористичної загроз.

Як відзначила директор ІСП, ці дебати засвідчили, що НАТО залишається одним з найбільш дискусійних питань, однак сьогодні йдеться передусім про рівень практичної допомоги держав-членів НАТО Україні. Мешканці південних та східних областей, не відчуваючи впевненості у своїй безпеці, закликали західні країни рішучіше сприяти Україні у зміцненні обороноздатності.

На підсумковому засіданні Стратегічного дискусійного клубу у Києві представники українського уряду, РНБО, народні депутати, дипломати країн-членів ЄС і НАТО, вітчизняні та закордонні європейські експерти з питань безпеки оцінили нинішній рівень співпраці України й НАТО та обговорили найбільш проблемні моменти. У дебатах взяли участь: Ойстейн Бьо, Державний секретар Міністерства oборони Норвегії, Ігор Долгов, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, Джеймс Шерр, старший нештатний співробітник Chatham House (Великобританія), Олександр Литвиненко, заступник Секретаря РНБО, Бйорн Олав Кнутсен, провідний науковий співробітник норвезького Інституту оборонних досліджень, Юліан Кіфу, президент, Центр запобігання та раннього попередження конфліктів (Румунія) та ін.

Під час заходу було презентовано аналітичну записки Інституту світової політики "Україна-НАТО: діагностика партнерства". Авторами дослідження стали експерти з України, Великобританії, Норвегії, Фінляндії та Румунії. Повний текст записки за посиланням.

Проект «Стратегічний дискусійний клуб» реалізується за підтримки уряду Королівства Норвегія та у партнерстві з Офісом зв'язку НАТО в Україні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Бердичеві через град оголосили режим часткової НС

У зв'язку з руйнуваннями після граду, який обрушився 21 вересня на Бердичів Житомирської області, влада оголосила частковий план реагування на надзвичайну ситуацію....

Це може бути цікавим

У США помер відомий музикант

У суботу, 23 вересня, в США помер американський соул-співак Чарльз Бредлі....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

ПСЖ - Баварія: букмекери назвали фаворита матчу Ліги чемпіонів

В рамках другого туру групового етапу Ліги чемпіонів ПСЖ у Парижі прийматиме "Баварію"....