Карл Волох розповів, чому Наливайченка викликали на допит

У прямому ефірі інформаційної програми «Події»  блогер і громадський діяч Карл Волох розповів про те, в чому, на його думку, причини виникнення конфлікту між СБУ та Генеральною прокуратурою.

За словами Карла Волоха, відбулося те, що на якомусь етапі повинно було статися. «Напевно, суспільство цього в якомусь сенсі чекало. У певний момент один з керівників силових відомств змінив правила гри, таку собі «змову загального мовчання» і виніс, розуміючи, загалом, «всемогутність» прокуратури у всіх питаннях, пов'язаних зі слідством, він просто виніс деякі питання на громадське обговорення. До речі, я до цього теж безпосередньо причетний, тому, що кримінальну справу в СБУ з приводу екологічної катастрофи, яка сталася під Васильковим, і також з приводу можливих підозр про те, що це прикривалося співробітниками прокуратури - це справа порушена за моєю заявою. Так що тут все досить зрозуміло», - упевнений він.

Він також зазначив, що невідомо «чи вийде це на рівень «лобового» зіткнення між двома першими особами, але, в даному випадку, цілком можливо мова йде про другу особу в Генеральній прокуратурі, а не першу. «Ця вся історія із закриттям кримінальних справ проти відомої фірми, де стався вибух і пожежа - до них має безпосереднє відношення перший заступник Генерального прокурора. Нинішній, а не тільки минулий, не тільки Даниленко, про якого всі говорять. А ще й нинішній перший заступник Генерального прокурора пан Гузир. Тобто, з його подачі відбулося закриття останньої кримінальної справи. До речі, кримінальної справи, за якою вже було призначено дев'ять обшуків - цілком реально, що цього можна було уникнути, якщо хто-небудь що-небудь розслідував», - підкреслив блогер.

Карл Волох також розповів про те, чому на допит викликали керівника СБУ: «Треба показувати м'язи. Тобто, раптом Генеральна прокуратура, яка вважає себе всемогутньою, і яка на підставі нинішнього кримінально-процесуального кодексу дійсно всемогутня (вони дійсно забирають у будь-якого відомства будь-яку кримінальну справу, а потім можуть його поховати не розслідуючи або закрити). І раптом вона виявила, що на неї пішли війною - їх критикують. І пішли зводити рахунки - поки що, з Наливайченком». Громадський активіст додав, що «у нас є закон (не так давно вступив в дію) «Про запобігання корупції».

«Там прописані норми про конфлікт інтересів. В даному випадку Генеральна прокуратура не може розслідувати цю справу тому, що тут є конкретний конфлікт інтересів. Не може слідчий Генеральної прокуратури розслідувати справу, де обвинуваченим чи підозрюваним може виявитися його безпосередній шеф», - говорить він.

Він також зазначив, що виклик на допит не пов'язаний з поїздкою в США: «Справа в тому, що інформація, про яку ми говоримо стала надбанням громадськості лише в п'ятницю. І тут же, у понеділок йому приготували конфронтацію - відповідь на його дії. Це не пов'язано з поїздкою в США», - підсумував він.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

«Умные» очки превратили нос в интерфейс для смартфона

«Умные» очки превратили нос человека в интерфейс — с их помощью прикосновения и потирания носа пальцами трансформируются в соответствующие команды для смартфона....

Це може бути цікавим

The Pirate Bay майнит криптовалюту на захваченных через торрент CPU

В истории торрент-трекеров, распространяющих пиратский контент, может наступить новая веха....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Українська команда відправляється до Канади для участі в «Іграх нескорених»

Міністерство соціальної політики разом з Міністерством оборони та Трастовим фондом НАТО–Україна з питань реабілітації учасників антитерористичної операції та ....