У центрі Києва планують ще одну забудову

Прокуратура не змогла через суд скасувати рішення Київради про передачу ТОВ «Технотрек» земельної ділянки в центрі міста, на котрій фірма планує зводити житлово-офісний комплекс. Про це повідомляється у постанові КАГС від 3 червня, пишуть Наші Гроші.

Йдеться про земельну ділянку по вул. Чапаєва, площею 0,1032 га (кадастровий номер 8000000000:88:199:0055).

На ній розташовані два об’єкти нерухомості. Більший з них – житловий будинок, фасадом він виходить на вулицю (адреса Чапаєва 7), менша будівля є колишнім оздоровчим центром і розташована у дворі (адреса Чапаєва 7 – літера Б).

У листопаді 2014 р. Київрада передала фірмі землю під обома будівлями в оренду на п’ять років «для будівництва житлово-офісного комплексу та з підземним паркінгом і вбудованими об’єктами соціальної інфраструктури».

Читайте також: Ремонт доріг Дніпродзержинська за 30 млн грн замовили «регіоналу».

При цьому в рішенні зазначалося, що «Технотрек» отримує землю з огляду на те, що на ній стоїть належне фірмі майно. А саме – право власності на нежитловий будинок колишнього оздоровчого центру фірма оформила в 2001 р. Однак про право власності на житловий не сказано нічого.

В ході судового спору виявили таке: житловий будинок раніше належав до комунальної власності. Однак восени 2004 р. Шевченківська РДА і КП по утриманню житлового господарства Шевченківського району замовили його реконструкцію. Роботи мали бути профінансовані інвестором, на роль котрого був обраний ТОВ «Технотрек». З фірмою уклали відповідний договір, згідно з яким комунальне підприємство виступало замовником, а фірма виступила виконавцем-інвестором.

Окрім цього інвестиційного договору, Головне управління житлового забезпечення та ТОВ «Технотрек» восени 2007 р. уклали ще один договір – компенсаційний. Йшлося про те, що коли фірма-інвестор вирішить питання відселення власників жилих та нежилих приміщень будинку на інше постійне місце проживання, вона отримає будинок №7 у власність в цілому.

На початку 2015 р. прокуратура подала до суду з вимогою визнати рішення Київради недійсним. За твердженням прокуратури, фірма справді володіє нежитловою будівлею, але її площа в понад 7 разів менша за площу земельної ділянки, тому право оренди землі варто було б продати на аукціоні. Окрім того ділянка знаходиться в межах зони охорони пам’яток, зведення тут офісів не передбачене кадастром, а будівництво загалом не погоджене з громадськістю.

Читайте також: «Київобленерго» поставить вікна і двері за 2 млн грн.

Суд прокуратурі відмовив, з огляду на те, що проект землеустрою було погоджено в усіх необхідних інстанціях, а продавати не мають права, оскільки майно хоч і невеликої площі, але приватне. Щодо архітектурного аспекту, суд зазначив, що ділянка знаходиться в зоні регулювання забудови, а не архітектурній охоронній зоні. Також проект погодили зокрема у Держслужбі з питань національної культурної спадщини, Головному управлінні Держземагенства та Департаменті містобудування та архітектури. З приводу громади – то участь громадськості законом передбачена на етапі розробки містобудівної документації та проекту будівництва, а не на етапі оформлення земельної ділянки, про скасування котрого просить прокуратура.

Прокуратура намагалася оскаржити рішення в суді, однак КАГС підтвердив усі висновки попередньої інстанції, зазначивши також, що питання з інвестиційним договором не має стосунку до оскаржуваного рішення Київради, адже останнє було ухвалене згідно з законом на основі права власності на другу, нежитлову будівлю.

Власником фірми «Технотрек» є Сергій Макітрюк, раніше до складу засновників також входили Микола Сокотнюк та Олег Верес.

Читайте також: У Києві з’явиться проспект Лобановського.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Трамп зробив гучну заяву на підтримку України

Президент США Дональд Трамп заявив, що необхідно встати на захист суверенітету держав всього світу – від України до Південно-Китайського моря....

Це може бути цікавим

Рио Фердинанд станет боксером

Один из лучших защитников в истории Манчестер Юнайтед Рио Фердинанд, который завершил карьеру футболиста, намерен стать профессиональным боксером....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....