Арсен Аваков втрутився у знищення «Пташиного гаю» у Луцьку

Аваков наказав розпочати службове розслідування за фактом неналежного реагування міліції на заяви активістів з приводу вирубки комунальниками Луцького заказника "Пташиний гай". Про це повідомляє прес-служба ЕПЛ.

18 березня волонтери та працівники ЕПЛ виявили що комунальні служби м. Луцьк проводять вирубку орнітологічного заказника "Пташиний гай", що розміщений на території Центрального парку культури та відпочинку. Більшість дерев підліску та кущів вирубані та спалені на місці.

При виявленні правопорушення екологи звернулися до правоохоронних органів та написали заяву до міського відділку міліції. Проте надалі міліція відмовилась зупиняти порушення та притягати винних до відповідальності. У відповідь на заяву листом № 6-Зі від 27.03.2015 нас повідомлено, що в ході проведення перевірки звернення інспектором відділу муніципальної дружини Луцької міської ради Поліщуком І. В. було проведено бесіду з директором комунального підприємства «Парки та сквери м. Луцька» Трикошем А. Д., під час якої звернено увагу на необхідність посилення заходів щодо недопустимості вирубки дерев та чагарників на території парку.

Читайте також: Екологи: знищення тополь у Києві неприпустиме

Таким чином, Луцький МВ УМВС України у Волинській області не порушив кримінальне провадження за вказаним намифактом. Жодні дії з оперативного зупинення вирубки заповідних дерев не були вжиті, що призвело до знищення більшої кількості всіх наявних в заказнику дерев та чагарників. При цьому не були нараховані збитки, а винні у скоєнні порушення не були притягнуті до відповідальності. Окрім відповідальності, передбаченої ст. 252 ККУ, збитки, що слід нарахувати відповідно до Постанови КМУ від 24 липня 2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Попередній розрахунок згідно цієї такси (за найменшими оцінками кількості знищених дерев, чагарників та чагарничків) становить 21 660 000 грн.

Читайте також: У Києві знову пожежа. Загорівся парк Дружби народів

Екологи ЕПЛ та народний депутат Ігор Луценко звернулись до керівництва МВС України з проханням вжити заходів щодо порушення кримінального провадження за даною справою, а також ініціювати службове розслідування причин, з яких, замість порушення кримінальної справи, керівництво Луцького МВ УМВС України у Волинській області лише направило інспектора відділу муніципальної дружини Луцької міської ради на бесіду з відповідальною за скоєння порушення особою, замість того, щоб оперативно зупинити рубку та притягнути винних до відповідальності, передбаченої чиним законодавством.

Листом №2 3336/Ав від 29.05.2015 Міністр внутрішніх справ А. Аваков повідомив народного депутата І. Луценка, що за повторним листом Луценка у Волинській області Луцький МВ УМВС України відкрито кримінальне провадження № 12015030010001492 за ознаками порушення, передбаченого ч.1. ст.252 КК України. З причин неналежного розгляду заяви про порушення на території заказника розпочате службове розслідування.

Довідка ЕПЛ:

Заказник є об'єктом природно-заповідного фонду, створеним для охорони місць гніздування птахів. Будь-яке руйнування його природних комплексів тягне відповідальність, передбачену статтею 252 Кримінального кодексу України. Також спалювання рослинних залишків є порушенням статті 71-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

Це може бути цікавим

Качественный перевод на 50 языков в Киеве

Быстрый качественный перевод в Киеве на множество языков, легализация документов, апостиль, нотариальные переводы, удобное оформление и доставка заверенных перев....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Луценко лично подписал обновленное подозрение Довгому

Генеральный прокурор Юрий Луценко лично подписал сообщение о подозрении народному депутату Олесю Довгому ("Воля народа")....