Суд над Кабміном відбудеться 24 червня

24 червня відбудеться попереднє судове засідання, де слухатиметься справа антикорупційної громадської організації ТІ Україна проти Секретаріату Кабінету Міністрів щодо маніпуляцій та порушення закону під час виборів конкурсної комісії до Нацагентства з питань запобігання корупції. 

У зв’язку з тим, що конкурсна комісія, яка буде обрати кандидатів на посади членів Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК), була затверджена Кабміном з грубими порушеннями вимог Конституції і законів України, представництво міжнародної антикорупційної організації Тransparency Іnternational подало проти Уряду два позови.

Читайте також: Активісти звинуватили Кабмін у корупції

Перший позов  - про визнання протиправними дій Секретаріату Кабінету Міністрів України і зокрема -  заступника міністра Кабінету Міністрів Романа Греби щодо проведення 17 травня 2015 р. виборів до конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК. ТІ Україна просить суд скасувати результати виборів через факт змови і порушення процедури обрання та зобов'язати Секретаріат КМУ провести нові ініціативні збори громадських об’єднань щодо обрання кандидатів у конкурсну комісію - з додержанням усіх вимог законодавства! Окружний адміністративний суд міста Києва повідомив про відкриття провадження в адміністративній справі. Попереднє судове засідання відбудеться 24 червня 2015 о 13:00 в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою. вул. Командарма Каменева 8, корпус 1, зала судового засідання №3.

Читайте також: Нардеп розповів, для чого Україні адмінреформа

Другий судовий позов проти Кабінету Міністрів Тransparency Іnternational  Україна подала 10 червня 2015 року, одразу після того, як стало відомо, що Уряд своїм розпорядженням затвердив склад комісії, грубо порушивши вимоги закону. ТІ Україна просить суд: визнати дії Кабінету Міністрів України щодо формування конкурсної комісії НАЗК протиправними, скасувати Розпорядження Кабміну від 5 червня 2015 р. № 581-р яким він незаконно затвердив склад конкурсної комісії, скасувати результати виборів та провести нові вибори з дотриманням закону.

Тransparency Іnternational  Україна закликає медіа та міжнародні організації тримати тему у фокусі своєї уваги, адже створення ефективної незалежної системи контролю за деклараціями державних службовців, який здійснюватиме НАЗК, є однією з основних умов ЄС, Світового Банку та МВФ до України. Уряд, свідомо допустивши маніпуляції та порушення норм Конституції і законів (це обґрунтовується в зазначених позовах) навіть на стадії створення Агентства, ризикує провалити виконання базової антикорупційної вимоги від найбільших міжнародних донорів України.

Читайте також: Експерт: Подолання сексизму в Україні передбачає відмову від суспільних стереотипів

Нагадаємо: 10 червня Реанімаційний пакет реформ, Transparency International Україна, Центр протидії корупції, Центр політичних студій та аналітики й інші антикорупційні громадські організації звинуватили Уряд у прямому порушенні закону «Про запобігання корупції». Він визначає склад конкурсної комісії по вибору членів НАЗК в числі 8 осіб. Завдяки змові під час виборів та незаконному зменшенню кількості членів комісії з 8 до 7 чоловік, Уряд спробував отримати кишенькову конкурсну комісію, яка обиратиме керівників нового потужного антикорупційного органу.

Громадські антикорупціонери наголошують, що подібними грубими маніпуляціями з законодавством заради отримання підконтрольних людей у складі комісії, Уряд може звести нанівець незалежність та авторитет ще не створеного Агентства із запобігання корупції.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чому в ЄС роздмухують скандал навколо України

У жорсткій реакції Румунії, Угорщини, Греції та Болгарії на український закон про освіту проглядається вплив Росії, але в той же час це є і відповіддю на становленн....

Це може бути цікавим

Женщина подожгла соседа, желая его разбудить

23-летняя жительница Одесской области, пытаясь разбудить своего соседа для употребления спиртных напитков, в шутку подожгла его....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, какое наказание грозит мужчине и женщине за похищение младенца в Киеве

21 октября полиция Киева задержала двух человек, которые подозреваются в похищении 1,5-месячной девочки из одного из детских садов Киева....