Підприємці Донбасу та України придумали спосіб, як обійти блокпости

Розпочата з заборони генерал-губернатора Луганщини Геннадія Москаля проїзду фур на територію самопроголошеної ЛНР економічна блокада окупованого Донбасу продовжилася поданням до Верховної Ради законопроекту про повну товарну блокаду територій самопроголошених республік. Про це повідомляє сайт «Відновлення Донбасу».

Передбачається, що таким чином вдасться побороти контрабанду і хабарі на блокпостах, що стали вже притчею во язицех.

Але так уже влаштовані люди. Вони завжди знайдуть спосіб вийти з ситуації. Не стали винятком і донбаські підприємці, і їх помічниками в цьому стали бізнесмени з «великої» України.

Отже, уявімо собі, що якийсь підприємець з Одеси хоче продати товар в Донецьк, але не хоче платити десятки тисяч гривень на блокпостах за проїзд фури. Немає проблем - товар направляється в ... Казахстан.

Через віддалений від зони АТО митний пункт в Сумській чи Чернігівській областях машина в'їжджає на територію Росії. Оскільки товар призначений для Казахстану знаходиться в єдиному економічному просторі з РФ і йде туди транзитом через російський кордон, мито не сплачується, або ж платиться в дуже незначному масштабі.

Після в'їзду на територію Російської федерації водій фури викидає документи старі документи і дістає другий пакет документів, за якими товар вже йде з того ж Казахстану в Донецьк. Потім робиться "крюк" по дорогах і через практично відкритий кордон з ДНР/ЛНР товар надходить за призначенням, де і реалізовується.

В принципі нічого нового в цій можна сказати «класичній» контрабандній схемі немає, її успішно застосовують вже більше 20 років, але це не робить її менш прибутковою, скоріше навіть навпаки.

«Розумієш, сама схема нова, народилася на початку травня і дозволяла економити приблизно 15-20% в порівнянні з проїздом на блокпостах. Але при цьому було багато мороки на кордонах, час та інше, так що більшість воліло працювати по-старому через блокпости. Але після блокади Луганська від Москаля ціни на блокпостах злетіли і тепер за цією схемою економія може досягати 70-80%, а іноді і в 2 рази. Так що її популярність буде рости, особливо у світлі можливої повної заборони ввезення товарів і в Донецьку область», - повідомив один з донбаських підприємців.

За його словами продавці регулярно розсилають комерційні пропозиції для донбаських підприємців за цією схемою, правда цін в них як правило не ставлять, тому що останні змінюються щодня. Сьогодні в тренді напої, пиво, приправи і консерви.

Словом, навіть з введенням економічної блокади ДНР українські товари все одно будуть потрапляти на її територію, і їх доставка буде коштувати навіть дешевше ніж зараз. От тільки чи стануть вони дешевше для кінцевого споживача? Або отриманий «надприбуток» буде просто ділитися між комерсантами і дахами даного бізнесу в Донецьку та Києві?

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Сколько Великобритания заплатит за Brexit

Великобритания готова отдать Европейскому союзу 45 миллиардов евро отступных за Brexit....

Це може бути цікавим

Детский суицид: мальчик повесился на канате

В субботу, 23 сентября, что в одном из сел Новоодесского района Николаевской области малолетний ребенок покончил жизнь самоубийством....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Володимир Кличко потрапив у забавну ситуацію в літаку

Як повідомляв Соцпортал, Кличко привітав Усика з впевненою перемогою....