В Amnesty International розкритикували рівень підготовки до "Маршу рівності"

Українська влада повинна була заздалегідь вжити більших зусиль, щоб запобігти нападам на ЛГБТ-активістів під час гей-параду в Києві.

Про це заявив Денис Кривошеєв, заступник директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії, передає ТСН.ua.

У правозахисній організації відзначили, що відсутність координації з організаторами гей-параду та неспроможність забезпечити належну евакуацію призвело до того, що незважаючи на наявність принаймні 1500 міліціонерів та солдат Національної гвардії, близько 10 ЛГБТ-активістів були поранені внаслідок атак з боку правих радикалів. Окрім того, поранення отримали п'ять міліціонерів, один з них перебуває у важкому стані.

Читайте також: Кров і райдуга. Марш ЛГБТ супроводжувався побиттям і провокаціями

"Огидного гомофобного насильства, яке спалахнуло сьогодні на київських вулицях, можна було б уникнути. Проте замість того, щоб відреагувати на заклики до насильства з боку праворадикальних груп належною підготовкою, міліція прийняла рішення надати захист маршируючим тільки вчора. Якби більше часу було витрачено на планування та координацію, цих поранень могло б не бути", — сказав Денис Кривошеєв.

В Amnesty International наголошують, що вкрай важливо, щоб влада провела розслідування та переслідувала в судовому порядку тих, хто несе відповідальність за насильство. Також на думку правозахисників, необхідно вживати більше зусиль для захисту членів ЛГБТ спільноти від атак в майбутньому.

"Дуже сумно, що подія, метою якої було святкування рівності, різноманіття і права на свободу вираження та зібрань, спровокувала таку насильницьку гомофобію, а реакція влади була недостатньою", — сказав Денис Кривошеєв.

Читайте також: Геращенко про напад на «Марш рівності»: безглузде насилля

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Хакеры взломали CCleaner и использовали его для распространения вредоносного ПО

Популярное ПО CCleaner для очистки и оптимизации ОС Windows подверглось хакерской атаке, которую в компании Talos, специализирующиеся на информационной безопасности назвал....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....