Український павільйон на Каннському кінофестивалі: Підсумки

Завершився 68-й Каннський кінофестиваль, і КМКФ «Молодість», який спільно з Благодійним Фондом Ігоря Янковського та за підтримки Держкіно організовував роботу Українського павільйону на Кіноринку Канн, підбиває її підсумки. Національний павільйон працював на Каннському фестивалі з 13 по 22 травня. Цього року він вже увосьме став майданчиком для роботи українських кінематографістів на найбільшому професійному кінофорумі світу. І третій рік поспіль візит української делегації до Канн фінансує Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Національний павільйон – це платформа для представлення української кіноіндустрії, пошуку співпраці та ділових зустрічей, які проводять з іноземними колегами українські режисери, продюсери, дистриб'ютори та фестивальні менеджери.

В рамках роботи павільйону відбулися три презентації. Дві з них представляли готові стрічки та проекти на різних стадіях виробництва. Свої фільми представляли продюсери й режисери Олена Фетісова та Володимир Козир («Тепер я буду любити тебе» режисера Романа Ширмана та мультимедійний проект Олени Фетісової «Good Game Well Played»), Володимир Філіпов, Андрій Суярко й Тарас Ткаченко («Гніздо горлиці», «Олександр Довженко: Одеський дебют» та «Окупація»), Юрій Леута («Голубе плаття», режисер Ігор Мінаєв). Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко представив такі завершені фільми, як «F63.9 Хвороба кохання» (реж. Дмитро Томашпольський), «Поводир» (реж. Олесь Санін), «Незламна» (реж. Сергій Мокрицький), «Брати. Остання сповідь» (реж. Вікторія Трофіменко), «Це я» (реж. Анна Акулевич), «Такі красиві люди» (реж. Дмитро Мойсеєв), та «works-in-progress», серед яких «Моя бабуся Фані Каплан» (реж. Олена Дем'яненко), «Толока», (реж. Михайло Іллєнко), «Tevye» («Поминальна молитва», реж. В. Кахнович) та ін.

Також пройшла презентація Одеського міжнародного кінофестивалю, що пройде вшосте з 10 по 18 липня 2015 року.

Крім того, за посередництвом Українського павільйону відбувся закритий ринковий показ нового ігрового фільму Юрія Матешка «Полон», що відбувається серед теперішньої війни на сході України, з Володимиром Горянським, Ларисою Руснак та Остапом Ступкою в головних ролях.

Важливою подією в Українському павільйоні був збір підписів за звільнення Олега Сенцова. Впродовж усіх днів роботи павільйону міжнародні відвідувачі залишали свої підписи під закликом підтримки українського режисера, що вже більше року незаконно утримується в російській в’язниці. Солідарність зі Сенцовим висловила й секція Каннського фестивалю «Двотижневик режисерів», що перед кожним сеансом демонструвала фото режисера з закликом до звільнення його з полону. Закордонні кінопрофесіонали багаторазово висловлювали підтримку та наміри влаштовувати схожі заходи для привернення уваги до такого кричущого порушення його прав (наприклад, кінофестиваль у Братиславі планує влаштувати порожнє крісло в журі для Олега, як уже було на декількох інших кінофестивалях світу). Підсумовуючи звернення міжнародних відвідувачів до павільйону впродовж роботи Кіноринку в Каннах, їх запити можна розділити на кілька груп:

1. Зйомки кіно в Україні. Продюсери з-за кордону цікавляться українськими локаціями, податковими пільгами, заохоченнями та іншими можливостями, що надаються для кіновиробників. Вони шукають співпродюсерів для власних проектів, що певним чином пов'язані з Україною, а також хочуть брати участь у проектах українських режисерів. Останнє стосується й інших професіоналів у кіно – операторів, сценаристів, акторів і т.д.

2. Відбірники високопрофільних міжнародних фестивалів (Торонто, Гоа, Шанхай, Рейнденс, Пекін) та менших і часто спеціалізованих кінофорумів (дитячого, комедійного, документального, короткометражного кіно, і т.ін.) беруть контакти та за наявності скрінери українських фільмів для відбору в свої конкурсні та позаконкурсні програми. Цікавляться майже рівномірно різними жанрами, однак якщо виділяти топ-інтерес міжнародних програмників, то в світлі подій в Україні цікавляться найбільше документальним кіно. Варто наголосити, що найбільший після Берлінале німецький кінофестиваль, у Мангаймі й Гайдельбергу (спеціалізується на молодому кіно, цього жовтня пройде в 64-й раз), робитиме спеціальну програму української документалістики.

3. Режисери, продюсери фільмів цікавилися участю в українських кінофестивалях та отримували інформацію про КМКФ «Молодість», Одеський МКФ, Docudays UA, «Відкриту ніч», Київський міжнародний фестиваль короткометражок та ін.

4. Міжнародні організації (Creative Europe, ЮНЕСКО, CICAE) шукають проекти для підтримки через гранти, тренінги і т.п. Організатори Українського павільйону висловлюють подяку за допомогу в організації Каннському кіноринку (Marché du Film), персонально його директору Жерому Пайяру (Jérôme Paillard), “Двотижневику режисерів” та особисто його директорові Крістофу Лепарку (Christophe Leparc), “Тижневі критики” та програмному керівникові Ремі Боному (Rémi Bonhomme), Європейській кіноакадемії та директорці Маріон Дьорінг (Marion Döring), а також авіакомпанії МАУ - Міжнародні авіалінії України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Намив піску в Конча-Заспі визнали законним

Колегія суддів Київського господарського апеляційного суду у справі №911/61/17 назвала законним намив піску у Конча-Заспі....

Це може бути цікавим

Рада сделала шаг к принятию бюджета на 2018 год

Верховная Рада Украины приняла подготовленный и внесенный Кабинетом министров проект государственного бюджета на 2018 год к рассмотрению....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Владельцы Volvo смогут каждые два года менять свое авто на новое

Шведский автопроизводитель Volvo представил новую упрощенную схему владения автомобилем - абонентский сервис Care by Volvo....