Як роботодавці використовують кризу у власних інтересах - дослідження

Складні соціально-економічні умови, які обрушилися на нашу країну в минулому році, стали причиною зміни поведінки компаній різних галузей і впровадження заходів по оптимізації витрат. Дослідження ринку праці, проведені Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна, виявили основні тенденції поведінки роботодавців в період кризи. Насамперед варто відзначити скорочення персоналу і зарплат, перегляд програм мотивації та впровадження гнучкої системи оплати праці згідно з реальним досягненням співробітників. Відносно новими тенденціями є укрупнення вакансій і зниження зарплат новим працівникам порівняно з попередніми.

Зокрема, у минулому році скоротили персонал 16% роботодавців, ще 33% компаній підуть тим же шляхом у 2015 році. Відбувається також скорочення зарплат – 14% роботодавців зменшили фінансові компенсації працівникам в минулому році і 17% в поточному році. В кожній п'ятій компанії переглядають систему мотивації і впроваджують гнучку систему оплати праці.

Під скорочення найчастіше потрапляють фахівці з продажу, робочий і керівний персонал, а також працівники бек-офісу. Найбільш схильні до скорочень банківська галузь, автотрейдери, нафтогазовий сектор, телекомунікації, а також компанії, що займаються оптовою торгівлею і логістичним бізнесом.

Усі ці заходи вплинули на настрої в суспільстві і призвели до змін у поведінці шукачів. Усвідомлюючи загрозу скорочень та враховуючи зростаючу конкуренцію на робоче місце, співробітники стали міцніше триматися за свої місця. Ті, хто позбувся роботи і знаходиться в активному пошуку, стали в два рази частіше відгукуватися на відкриті вакансії. При цьому не знайшовши роботу протягом півроку, половина пошукачів готова значно зменшити свої зарплатні амбіції.

На перший погляд, роботодавці знаходяться у більш вигідному становищі. Велика кількість претендентів дає можливість підібрати найбільш підходящого кандидата за відносно невелику зарплату. Однак рекрутери все частіше озвучують проблему дефіциту працівників з необхідними навичками. Безумовно, кандидатів стало більше. Однак скорочення насамперед торкнулися тих, хто погано виконував свої обов'язки і були в числі перших, з ким хотіли розлучитися. Ефективні співробітники потрапляють під скорочення вкрай рідко і не залишаються без роботи надовго.

Пошукачі, які зіткнулися з труднощами при пошуку роботи, в паніці відгукуються на вакансії, які їм не підходять. Це також ускладнює рекрутинг і додає ризиків взяти на роботу «не того» співробітника. Проблему посилює тенденція «витоку мізків». Відповідно до досліджень HeadHunter Україна, 29% працюючих українців всерйоз замислюються про трудової імміграції.

Є ще один фактор, який варто враховувати компаніям. Боячись не знайти нову роботу, нелояльні до співробітники компанії не поспішають звільнятися і намагаються «пересидіти» в ненависній компанії кризовий період.

З метою ефективного рекрутингу та залучення якісних співробітників компаніям варто враховувати всі ризики, що виникають у період кризи на ринку праці. Розуміння, що саме приваблює співробітників, дасть можливість зробити підбір персоналу менш трудомістким і витратним. Думка про те, що для працівників найбільш важливим мотивуючим фактором є заробітна плата, помилкова. Результати спільного дослідження Universum і HeadHunter Україна «Ukraine's Most Attractive Employers - Trends and Rankings 2015» показали, що кандидатів насамперед привертають стабільні і надійні роботодавці. Гроші виходять на друге місце. Далі йдуть професійний розвиток і умови праці.

Враховуючи всі ці фактори варто відзначити, що в період кризи компанії мають більш прицільно відстежувати тенденції на ринку праці та зміни у поведінці здобувачів і колег по ринку, застосовувати найкращі HR-практики з метою залучення й утримання кращих співробітників, а також вивчати і будувати власний імідж компанії-роботодавця і аналізувати очікування кандидатів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

92-летнюю бабушку Анны Седоковой ограбили в собственной квартире

Певица Анна Седокова поделилась с поклонниками печальной новостью....

Це може бути цікавим

Стало відомо, які вулиці в центрі столиці перекриють завтра зранку

17 жовтня з 06:00 будуть перекриті деякі вулиці у центральній частині столиці....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....