Голосування за кандидатів у Раду громадського контролю при антикорупційному бюро провалюється - спостерігачі

Transparency International Україна не визнаватиме результатів онлайн голосування за претендентів у Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро на сайті  http://www.nabu.gov.ua через можливість «накрутки» голосів різними способами. Відповідне звернення направлено до Національного антикорупційного бюро України.

Сьогодні протягом дня на сайті Національного антикорупційного бюро триває голосування за кандидатів у Раду громадського контролю. TI Україна висунула трьох своїх кандидатів – виконавчого директора TI Україна Олексія Хмару як борця зі схемами, голову правління TI Україна Андрія Марусова як борця зі схемами і голову правління фонду «Пацієнти України» Дмитра Шерембея.

Незважаючи не те, пройдуть кандидати організації у Раду чи ні, TI Україна змушена визнати провальність голосування. Система онлайн-голосування на сайті Бюро не захищена від «накрутки» голосів, тобто кожна людина зі свого комп’ютера може проголосувати за будь-якого кандидата нескінченну кількість разів. Для цього не треба володіти навичками хакера: достатньо просто натиснути кнопку «назад» і проголосувати за обраного кандидата ще раз. Окрім цього, можна голосувати кожний раз з іншого інтернет-браузера або очистити історію браузера і знову голосувати. Нескінченну кількість разів можна проголосувати, використовуючи «анонімайзер» - сайт для приховування IP-адреси користувача.

«Причиною провалу голосування могло стати або недбальство розробників сторінки, або це був спланований зрив виборів. У будь-якому разі, результати такого голосування неможливо назвати чесними і справедливими», - вважає Олексій Хмара.

«Рада, яка буде сформована внаслідок такого «голосування», не матиме суспільної підтримки. Без суспільної легітимності існування Ради втрачає сенс. Продовження участі кандидатів у таких виборах означає згоду з фальсифікацією виборів Ради. Тому я знімаю свою кандидатуру і закликаю всіх кандидатів зняти свої кандидатури. Слід вимагати від керівництва Бюро організації нового голосування, що буде максимально захищене від маніпуляцій і фальсифікацій», - заявляє у свою чергу Андрій Марусов.

TI Україна сподівається, що Національне антикорупційне Бюро проведе переголосування за кандидатів у Раду громадського контролю на новій платформі, захищеній від «накрутки» голосів. Користувачам мають бути видні проміжні результати голосування і кількість відданих голосів за кожного кандидата. Тільки чесним переголосуванням Бюро продемонструє своє прагнення боротися з корупцією.

Сьогодні, 26 травня, о 16.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція всіх кандидатів у Раду громадського контролю, які вважають результати онлайн-голосування сфальшованими. На заході кандидати від TI Україна офіційно заявлять про зняття своїх кандидатур з перегонів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Суд прийняв рішення по судді, яка пропонувала хабар заступнику Луценка

Печерський суд міста Києва взяв під варту колишню суддю Кіровського суду міста Дніпра Наталію Овчаренко....

Це може бути цікавим

У Києві невідомі пошкодили обстрілами тролейбус

У п’ятницю, 22 вересня, у Подільському районі Києва невідомі обстріляли тролейбус, який стояв на кінцевій зупинці, повідомив Київ Оперативний у Facebook....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Жуткое убийство в Киеве: женщина убила сожителя

На днях в Дарницком районе Киева произошло шокирующее преступление – женщина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, ударила ножом своего сожителя, а потом ....