Жінки-миротворці перетнули кордон між північною й південною Кореями

Група з 30 жінок із 15 країн світу на чолі з відомою американською феміністкою Глорією Стейн та лауреатами Нобелівської премії миру – ірландкою Мейрід Магуайр та ліберійською активісткою Леймою Гбові перейшли у неділю контрольно-пропускний пункт в корейській індустріальній зоні Кесон. Метою акції жінки – учасниці міжнародного маршу назвали підтримку об'єднання двох Корей. Свою ходу вони назвали «тріумфом», і присвятили 70-й річниці поділу Корейського півострова, передає Радіо Свобода.

«Ви можете мати людські права в умовах нормальної ситуації, але не коли країна у стані війни», – сказала нобелівська лауреат Мейрід Магуайр до людей у Кесоні. На її думку, потрібна передусім політична воля для того, щоб корейці жили в одній країні.

Групі жінок-миротворців відмовили в переході, але дозволили проїхати автобусом з півночі на південь Кореї через буферну зону, яка щільно охороняється.

У червні 1950 року почався конфлікт, який призвів до поділу Кореї на дві незалежні держави. Війна тривала 3 роки й закінчилась підписанням договору про перемир'я, який закріплював створення так званої демілітаризованої зони на кордоні цих країн. Нині ця зона між Північною і Південною Кореєю розтягнулася на понад 250 кілометрів. Після 1953-го року розділеними по обидві сторони демілітаризованої зони опинилися мільйони корейців.

Нещодавно влада Північної Кореї раптово відмовила генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну у відвідинах промислової зони Кесон, де він мав зустрітися з керівництвом і робітниками тамтешніх підприємств. Індустріальну зону Кесон спільно використовують з промисловою метою і Північна, і Південна Корея.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Полторак звільняє строковиків в запас

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби в жовтні-грудні 2017 року"....

Це може бути цікавим

На Филиппинах может появится футуристический экокурорт

Концепт включает в себя подвижные здания и технологии, позволяющие отказаться от традиционных источников энергии....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....