Розенко розповів, що треба робити з пенсіями

До Верховної Ради України внесена комплексна реформа пенсійного забезпечення. Про це нагадав під час виступу з трибуни парламенту під час «Години запитань до уряду» Міністр соціальної політики Павло Розенко, передає прес-служба Мінсоцполітики.

Підставою для розробки урядом відповідного пакету із чотирьох законопроектів міністр назвав незадовільний рівень життя громадян. «Солідарна пенсійна система на сьогодні фактично вичерпала свій потенціал, - зазначив він. – Річні видатки Пенсійного фонду сягають 250 млрд. грн. при доходах у 170 млрд. грн. Лише завдяки тому, що державний бюджет України щороку виділяє 80 млрд. грн. на покриття цього розриву, нам вдається виплачувати своєчасно і в повному обсязі всі пенсійні виплати, хоч і в тих мізерних сумах, які сьогодні є».

«Але внаслідок катастрофічної ситуації в Пенсійному фонді України говорити про істотне зростання пенсійних виплат, істотне зростання якості життя наших пенсіонерів неможливо», - продовжив Розенко.

«У цій ситуації, - заявив міністр, – влада продемонструвала, що має бачення європейського шляху розвитку пенсійної системи України. Ми пропонуємо запровадити трирівневу систему пенсійного забезпечення, яка успішно діє у всіх цивілізованих країнах світу і дає змогу виплачувати пенсії з кількох джерел та підвищити якість життя громадян».

«Запропоновані урядом законопроекти спрямовані на виконання коаліційної угоди, - нагадав народним депутатам міністр соцполітики. – Саме в угоді про засади створення коаліції зафіксовано пункти про запровадження накопичувальної системи і розвиток недержавних пенсійних фондів».

Учергове нагадавши народним депутатам про основні положення розроблених Міністерством соціальної політики за участі експертного середовища законодавчих ініціатив, Павло Розенко наголосив: «Уряд жорстко стоїть на тому, що з 1 січня 2016 року призначення пенсій має базуватися на єдиних принципах для всіх – прокурорів, народних депутатів, міністрів, суддів».

Окремо міністр зупинився на питанні забезпечення державних гарантій і контролю за збереженням коштів, які консолідуватимуться в накопичувальній пенсійній системі. «Гарантія держави є стовідсотковою», - акцентував Павло Розенко.

Насамкінець очільник Мінсоцполітики звернувся до депутатського корпусу з проханням підтримати реформаторські ініціативи уряду.

«У нас є тиждень на те, щоб узгодити існуючі проблемні питання і на початку червня проголосувати «за» пенсійну реформу, - заявив Павло Розенко. – Ми зобов’язані дати потужний сигнал, що ця Рада здатна проводити реформи, відповісти критикам, які заявляють, що коаліції немає».

Міністр ще раз підтвердив свою готовність працювати з депутатським корпусом для того, щоб зробити реальний крок до покращення життя громадян.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У центрі окупованого Донецька сталися два вибухи

У суботу зранку, 23 вересня у центрі Донецька пролунали два вибухи, повідомляє Інтерфакс....

Це може бути цікавим

Полиция открыла третье уголовное производство по делу ужасного пожара в Одессе

Полиция открыла третье уголовное производство по делу ужасного пожара в Одессе....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Суд покарав Саакашвілі за силовий перетин кордону

Мостиський районний суд Львівщини визнав екс-губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі винним у незаконному перетині українського кордону....