У Раді вирішили обговорити пенсійну реформу з громадськістю

Законопроект про накопичувальну систему пенсійного страхування та єдині принципи нарахування пенсій необхідно доопрацювати та обговорити з громадськістю, заявлють у Комітеті соцполітики.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо перенесення термінів прийняття закону стосовно призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 грудня 2015 року (реєстр. № 2852). Авторами законопроекту є всі члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

За їх словами, Уряд мав подати на розгляд депутатів законопроект щодо призначення всіх пенсій, у тому числі для державних службовців, суддів, прокурорів та інших чиновників, на загальних підставах, а Парламент – мав ухвалити його до 1 червня 2015 року.

«Уряд, відповідно до рішення Верховної Ради України, подав законопроект стосовно запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій (№ 2767), яким передбачено також скасування норм щодо призначення спеціальних пенсій. Проте, на думку всіх членів нашого Комітету, цей проект закону містить низку неузгодженостей та невирішених питань щодо запровадження саме накопичувальної системи», - зазначила Людмила Денісова.

Зокрема, за її словами, змінено умови щодо запровадження перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду – вилучено одночасне підвищення заробітної плати застрахованих осіб, збалансування бюджету Пенсійного фонду відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та сплату пенсій в солідарній системі не нижче прожиткового мінімуму.

«Законопроект не вирішує питання балансування бюджету Пенсійного фонду. При запровадженні накопичувальної системи, працюючі особи віком до 35  років – це 3,2 млносіб, вийдуть із солідарної системи та сплачуватимуть внески лише до Накопичувального фонду. Це зменшить надходження до Пенсійного фонду, для збалансування бюджету якого потрібно буде виділяти додаткові кошти з державного бюджету», - підкреслила Людмила Денісова.

Окрім того, у законопроекті не визначено державні гарантії щодо управління пенсійними накопиченнями, їх збереження та виплати у повному обсязі.

«Управління пенсійними коштами мають здійснювати компанії, діяльність яких гарантуватиметься державою, пенсійні активи повинні зберігатися виключно в державних банках. Також потрібно створити фонд гарантування накопичень або страхування накопичених сум», - наголосила Голова Комітету.

Також вона зазначила, що в урядовому проекті закону стосовно запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування відсутні гарантії щодо захисту пенсійних накопичень, перерахованих до накопичувальної системи, від інфляційних процесів.

За її словами, до платників внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування віднесено військовослужбовців. Водночас, для них збережено діючі умови пенсійного забезпечення. Тому постає питання щодо сплати ними внесків до Накопичувального фонду, якщо пенсія сплачуватиметься з державного бюджету.

Також Людмила Денісова наголосила на тому, що умови участі в накопичувальній системі мають бути однакові для всіх громадян, незалежно від виду діяльності: «Не повинно бути встановлено, що для всіх працюючих осіб віком до 35 років запроваджується обов’язкова участь, для осіб віком від 35 до 55 років – добровільна, а для держслужбовців – обов’язкова, незалежно від віку».

У зв’язку з тим, що урядовий законопроект, реєстр.№ 2767, потребує значних змін та обов’язкового обговорення з громадськістю, Верховна Рада України не встигне за два тижні його доопрацювати та прийняти до 1 червня 2015 року.

Тому, члени Комітету з питань соціальної політки, зайнятості та пенсійного забезпечення запропонували перенести термін прийняття закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, до 1 грудня 2015 року, з введенням в дію окремих його положень з 1 січня 2016 року.

«У разі, якщо Уряд до 1 червня подасть окремий законопроект щодо визначення єдиних принципів нарахування пенсій, то депутати обов’язково його розглянуть і приймуть рішення», - зазначила Голова Комітету.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Патрульні затримали п'яним за кермом колишнього топ-чиновника МВС

Колишнього заступника начальника Департаменту внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ (МВС) України Михайла Ільницького спіймали п'яним за кермом....

Це може бути цікавим

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Закрити офшори. Як ЄС відповість на скандал навколо Panama Papers

Комітет з розслідування Європейського парламенту з питань відмивання грошей та ухилення від сплати податків (PANA) 18 жовтня ц....