Дослідження: В Україні знижується зарплата, але кількість вакансій зростає

За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter  Україна, в квітні на ринку праці спостерігалась незначна позитивна динаміка. Так, було опубліковано на 5% більше вакансій, ніж в попередньому місяці та на 5% більше нових резюме. Щоправда, складні економічні умови в країні спричинили зміни в зарплатній політиці компаній – на ринку стає все менше дорогих вакансій. Роботодавці стали рідше зазначати зарплатні пропозиції у вакансіях. Середня зарплата офісного працівника в Києві знаходиться на рівні 5-7 тис. грн. У регіонах середня зарплата офісних співробітників трохи нижче – 4-6 тис. грн.

Найбільшу кількість вакансій пропонували спеціалістам з продажу (25% від загального обсягу пропозицій) та програмістам (21%). Також до ТОП-5 по кількості пропозицій потрапили такі проф. сфери, як маркетинг, адміністративний персонал і вакансії для молодих специалістів. Максимальну кількість нових резюме в квітні розмістили молоді спеціалісти, менеджери з продажу, IT-спеціалісти, економісти та працівники адміністративної сфери.

Рейтинг регіонів також не змінився. Лідирує столиця, друге місце по кількості пропозицій залишається за Дніпропетровськом, далі Харків, Львів та Одеса. Окремо варто зазначити, що нещо зросла кількість вакансій в областях зони АТО. Це пов’язано насамперед з відкриттям ряду гуманітарних проектів в цих регіонах. Однак, значного впливу на ситуацію на ринку праці ці вакансії не спричинили, і в Донецькій, і в Луганській областях закономірно спостерігається стагнація ринку.

Різкі стрибки курса та падіння гривні, які потрясли Україну в 2015 році, призвели до змін і в зарплатній політиці. Насамперед більшість з тих компаній, які до цього ще виплачували зарплату в валюті, зафіксували ставки в гривнях згідно обраного курсу. Виключення складає переважна більшість аутсорсингових IT-компаній, де зарплата традиційно прив’язана до долару. По-друге, на ринку залишається все менше дорогих вакансій (окрім вакансій для програмістів). І якщо в ТОП-10 чи ТОП-100 ще може потрапити вакансія, в якій директору підприємства пропонують кілька тисяч доларів, то це буде одиничний випадок— подібних вакансій буде всього кілька за тривалий період.

Також роботодавці стали рідше публікувати вакансії із зазначенням зарплати, вважаючи за краще домовлятися безпосередньо з претендентами. Крім того, стало досить важко визначити зарплатні очікування пошукачів. Незважаючи на те, що у багатьох бажаний рівень зарплат вказано в доларах або євро, більшість кандидатів готові при реальній пропозиції роботи йти на компроміс і розглядати вакансії з оплатою значно нижче зазначеної.

ТОП-10 зарплат в Києві.

Зарплати в столиці, як по Україні в цілому, роботодавці вказують неохоче. Із зазначенням майбутнього заробітку публікують не більше чверті вакансій. Дві третини зарплатних пропозицій (68%) знаходяться в діапазоні до 12 тис. грн. А ось високих зарплатних пропозицій (від 28 тис. грн) всього 7% на ринку праці Києва. У ТОП-100 вакансій традиційно потрапляють вакансії для програмістів, керівників компаній, функціональних директорів (найчастіше в сфері продажів).

Професія Зарплата
1 Генеральний директор девелоперської компанії 70 тис. грн
2 Middle / Senior Ruby on Rails developer 2,500-4000 USD
3 Senior PHP / Magento Developer 2 500-3 500 USD
4Senior JavaScript Developer2 400-3 000 USD5Front End Web Designer 2 500-2 500 USD6National Legal Adviser (OSCE Special Monitoring Mission in Ukraine)2 080 EUR7Менеджер із розвитку міжнародного бізнесу (IT-компанія)50 тис. грн8Drupal back-end developer2 000 USD9Менеджер контекстної реклами у велику міжнародну компанію2 000 USD10Директор із продажу в IT компаніюДо 40 тис. грн

ТОП-10 зарплат в регіонах.

Як і в столиці, регіональні роботодавці не поспішають розкривати зарплатні пропозиції до зустрічі з кандидатом. У регіонах із зазначенням зарплати опубліковано менше 20% вакансій. Закономірно, що і середній рівень пропозицій тут нижче ніж у столиці. Так, в діапазоні до 8 тис. грн перебуває дві третини всіх пропозицій, в той час як зарплату, що дорівнює 1 тисячі доларів або вище, можуть запропонувати не більше 6-7% регіональних роботодавців.

Професія Регіон Зарплата
Менеджер із продажу (IT-сектор) Дніпропетровськ До 4000 USD
Java Developer Ужгород Від 3 000 USD
Керівник комерційного відділу в агропромислову компанію Одеса До 2 000 USD
IOS Developer Дніпропетровськ Від 40 тис. грн
PHP Middle developer Харків Від 1500 USD
PHP/Javascript/SQL Developer Одеса Від 1500 USD
Керівник відділення банкі регіони України До 30 тис. грн
Пресейл-інженер (інформаційна безпека) Львів 750 USD
Менеджер по роботі з ключовими клієнтами(ЗЕД) Рівне Від 15 тис. грн
Юрисконсульт (іпотека) Житомир Від 12 тис. грн

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​НБУ назвал условия для успешной работы банковской системы

Банковская система Украины на сегодня очищена, докапитализирована, ликвидна и готова кредитовать и развивать экономику, но для ее дальнейшей успешной работы треб....

Це може бути цікавим

Знаменитые модели 20 столетия

Когда-то профессия модели считалась не престижной и девушки, демонстрирующие платья, были практически отбросами общества....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Названа главная польза недосыпания

Американские психологи выяснили, что депривация сна помогает справиться с депрессией....