Венеціанська бієнале: українські художники "справились" без міністра культури

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'

У Венеції триває один з найстаріших і найавторитетніших форумів сучасного мистецтва - 56-й Венеційська бієнале під гаслом «All the World’s Futures» . Нагадуємо, що виставка триватиме до 22 листопада 2015 року і проходить раз на два роки.

\r\n

Цього року у форумі приймає участь 136 художників із 55 країн світу. Очікується, що під час проведення виставки її відвідає понад півмільйона поціновувачів сучасного мистецтва.

\r\n

Територія Бієнале дуже велика, окрім двох основних павільйонів, в котрих зосереджена основна частина експозицій, по всьому місту розкидані також поодинокі павільйони, що розташовані у мальовничих палацах. Отож, рекомендуємо запастися мапою, яку разом із каталогом безкоштовно можна отримати біля каси та трьома днями часу, оскільки саме стільки редакції Соцпорталу довелося витратити на огляд майже всіх країн участників.

\r\n

Під час закритої презентації бієнале, на якій були присутні лише куратори, преса та почесні гості, були присуджені основні нагороди країнам учасникам. Так, «Золотого лева» за кращу експозицію отримав павільйон Вірменії за виставку Armenity, що приурочена до 100 річчя геноциду вірменів. У номінації «кращий художник» золото здобула американка Адріан Пайпер за интерактивний проект «Регістрація можливої довіри», де йдеться про сучасну корпоративну культуру. «Срібного лева» як самий перспективний молодий художник, отримав учасник від Південної Кореї – художник Ім Хён-сун. Переможці обиралися міжнародним журі, до складу якого увійшли: куратор Музею сучасного мистецтва Чикаго – Наомі Беквіт, директор Зальцбурзького Музею сучасного мистецтва – Сабіна Бретвайзер, головний куратор віденського «Будинку ХХІ сторіччя» Маріо Кодоньято, письменник та куратор Ранжит Хоскоте та екс-директор фонду бієнале в Кванджу  - Ёньву Лі.

\r\n\r\n

Презентація Українського національного  павільйону відбулася 7 травня. PinchukArtCentre за підтримки Фонду Віктора Пінчука показали світовій спільноті групову виставку під назвою «Надія!» за участі молодих українських художників, серед яких Євгенія Бєлорусець, Артем Волокітін, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Микола Рідний і Сергій Жадан, Анна Звягінцева та Відкрита Група. Куратор проекту – Бйорн Гельдхоф. Увечері усі охочі мали змогу насолодитись виступом гурту Океан Ельзи.

\r\n

Нагадаємо, що український павільйон Розташований у спеціально спорудженій скляній конструкції на набережній Семи мучеників (Riva dei Sette Martiri), безпосередньо на шляху від Арсеналу (Arsenale) до Венеційських садів (Giardini) – двома головними локаціями форуму.

\r\n

Не обійшлося цього року і без курйозів. Так, 7 травня, вранці, напередодні відкриття Українського національного павільйону на 56-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва, українські художники-учасники звернулися до Міністерства культури та його голови В\'ячеслава Кириленка із відкритим листом у якому художники висловлюють глибоку подяку Міністерству культури за його повну відсутність на Венеційській бієнале. У формі листівки листа було відправлено до України поштою.

\r\n

«Ваша відсутність виключно позитивно вплинула на кінцевий результат, а її цілющий вплив на огранізацію роботи павільйону та на його відкриття важко переоцінити» - пишуть у листі художники.

\r\n

Міністерство культури з подивом сприйняло появу публічного листа від молодих художників, чиї роботи представлені на Українському національному павільйоні на Венеціанській бієнале.

\r\n

Про це йдеться у коментарі заступника Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрія Вітренка.

\r\n

«Припускаю, що автори  листа могли не знати деталей переговорів та фінальних домовленостей про умови співпраці Міністерства культури та PinchukArtCentre, які в результаті дали можливість цим художникам представити свої роботи у Венеції. Не можна заперечувати очевидний факт – Міністерство у надскладних умовах зробило свою частину роботи для участі України в цій престижній мистецькій події, і, за відгуками критиків, преси та гостей павільйону, виставка є вдалою», - сказав Андрій Вітренко. 

\r\n

 Дмитро Вавровський, культурний оглядач,  Соцпортал.

\r\n

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Полиция открыла третье уголовное производство по делу ужасного пожара в Одессе

Полиция открыла третье уголовное производство по делу ужасного пожара в Одессе....

Це може бути цікавим

Вакарчук станет преподавателем одного из самых престижных университетов мира

Лидер "Океан Эльзы" Святослав Вакарчук проведет семестр в Стэнфордском университете в США, где будет читать лекции и принимать участие в ряде мероприятий....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Эмма Стоун призналась, что с 7 лет страдает от панических атак

Зачастую обратной стороной медали славы являются различные психологические проблемы, стрессы и другие потрясения....