Загрози сепаратизму в Україні по регіонам – інфографіка

Група «Інформаційний спротив» підготувала інфографіку з аналітикою щодо загроз сепаратизму в Україні в залежності від регіонів.

Протягом 06.05-13.05.2015 р. в Донецькій і Луганській обл. фіксується стабільно напружена ситуація з високим рівнем загрози терактів і диверсій як силами ДРГ російсько-терористичних військ, проникаючих в тилові райони, так і проросійської агентури. Пом'якшення риторики керівництва терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР» в контексті міркувань про можливість «автономії» окупованих районів Донбасу в складі України не впливає на активність терористичних угруповань в зоні конфлікту (навпаки - можлива активізація терористичної і диверсійної діяльності як форми тиску на Київ). Ступінь загрози залишається максимальним - 10 балів.

В Одеській обл. ситуація залишається як і раніше напруженою (8 балів). Аналіз ситуації в м. Одеса на травневі свята свідчить, що потенціал антиукраїнських сил в місті залишається досить високим. Не контролюючи ситуацію в повній мірі, місцева влада і правоохоронці йдуть по шляху найменшого опору, закриваючи очі на публічні прояви сепаратизму і проросійських настроїв з боку окремих груп населення. На даному етапі така тактика дозволяє уникнути серйозних інцидентів, проте в перспективі дає антиукраїнським силам відчуття безкарності і здатності впливати на ситуацію в регіоні. Також в регіоні залишається високим рівень загрози диверсій силами ДРГ, діючими з території Придністров'я.

У Харківській обл. відзначається деяке зниження рівня загрози (з 8 до 7 балів). Зокрема, підстави дещо знизити показник загроз для Харківського регіону дають події минулого тижня. Як і очікувалося, під час травневих свят в Харкові було зафіксовано кілька провокацій, однак місцева влада, спецслужби і правоохоронці продемонстрували готовність до нейтралізації загроз на початкових етапах. Дії обласної влади та громадських активістів свідчать, що в регіоні поступово формується сила, здатна адекватно реагувати на існуючі виклики, в тому числі - діяти на упередження (зокрема, харківська влада завчасно заборонила усі несанкціоновані масові заходи, а активісти організували нічні чергування біля пам'ятників в честь воїнів Великої Вітчизняної війни). Тим не менш, як і раніше зберігається досить високою ймовірність диверсій, терактів та інших дестабілізуючих акцій з боку проросійських сил.

У Дніпропетровській обл. рівень загрози в цілому залишається на колишньому рівні (5 балів).

У Миколаївській та Херсонській обл. також відзначається деяке зниження рівня загрози (в обох регіонах - з 4 до 3 балів), як і в Запорізькій обл. (з 5 до 4 балів). Зокрема, «тестування» у вигляді спроб дестабілізації ситуації проросійськими силами в ході масових заходів на травневі свята в даних регіонах були нейтралізовані зусиллями правоохоронців і громадських активістів. Одночасно дані події засвідчили, що в цих областях потенціал антиукраїнських сил досить низький і вони не здатні до консолідації зусиль по дестабілізації ситуації.

Інформаційний спротив

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Казначей "Талибана" рассказал о схеме финансирования группировки Кремлем

"Россия спонсирует военные операции "Талибана"* против НАТО в Афганистане через тайную программу отмывания прибыли от продажи топлива", - сообщает британская газет....

Це може бути цікавим

Актер Джерард Батлер госпитализирован после аварии на мотоцикле

По данным портала TMZ, падение произошло после того, как Батлера «подрезал» автомобиль....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве у народного депутата угнали автомобиль с оружием

На бульваре Леси Украинки в столице неизвестные угнали автомобиль, которым пользовался народный депутат из фракции Радикальной партии Олега Ляшко Сергей Скурато....