У Києві будуть вчити майбутніх мерів

В Києві розпочнеться освітній проект для майбутніх мерів та їх команди, які, вже в жовтні претендуватимуть на перемогу у місцевих виборах.

Про це повідомили організатори навчання.

Вони переконані, що в умовах відсутності належно підготовлених міських голів, кандидатів на посаду міського голови та їх команд, котрі були б спроможні управляти місцевим розвитком в умовах децентралізації, існувала гостра потреба в сучасних комплексних програм з їх підготовки.

 - Середньострокова освітня програма “Школа мерів” закладає основи найкращих світових стандартів підготовки кандидатів на посади очільників місцевих органів влади, дозволяючи отримати такі знання в Україні. Вже у червні в Києво-Могилянській Бізнес Школі розпочнуть навчання перші 50 осіб, кращі з яких на основі конкурсного відбору пройдуть стажування в муніципалітетах міст країн Вишеградської четвірки, структура економіки міст яких наближена до структури економіки міст майбутніх випускників школи, - розповіли вони.

Читайте також: Луганський мер-сепаратист придбав кілька квартир і спокійно жив в Україні

Учасники Школи підсилюватимуть свої знання та досвід в сфері стратегічного менеджменту, публічного адміністрування та оpen government (відкритий уряд), що допоможе їм розробити Стратегії розвитку своїх міст. В основу програми закладена логіка стратегічного та гуманітарного блоків МВА-програм Києво-Могилянської бізнес-школи, що відповідає сучасним світовим трендам в сфері управління, західним стандартам бізнес-освіти.

Створення першої в Україні Школи мерів було ініційовано Русланом Роховим, координатором проектної групи “Відповідальність влади” Громадянської Платформи “Нова Країна” й головою Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку "Спільні зусилля" разом з Києво-Могилянською бізнес-школою, за підтримки Інституту Політичної Освіти, ГО «Громадська рада Смарт-сіті» та Національного демократичного інституту (США).

Читайте також: Мер Ірпеня задекларував 67 квартир

 - У переважній більшості місцевих громад України відсутні знання про формування місцевих політик та адміністративних процесів, що відповідають сучасним західним стандартам та відчувається різка недостатність кадрів, що володіють такими знаннями та підходами. В нас відсутній проектно – цільовий розвиток міст. А програми соціально-економічного розвитку міст здебільшого переписуються з плану поточних робіт міських управлінь та комунальних підприємств. Метою програми “Школа мерів” є підготовка кандидатів у мери та їх команди до управління містами, в умовах децентралізації, коли вся відповідальність за розвиток міста лежить на мері та його команді. Для цього ми організовуємо комплексне навчання, стажування в муніципалітетах країн Вишеградської четвірки, які пережили децентралізацію, та допомагатимемо учасникам нашої школи у підготовці ними стратегій розвитку місцевих територіальних громад. Так, щоб ще до початку місцевих виборів люди на місцях знали, яке майбутнє може на них чикати, якщо переможуть наші випускники, - наголосив під час підписання меморандуму про старт проекту засновник Школи Руслан Рохов.

 - Якою є роль голови міста та його місія? Що таке феномен міста? В який спосіб вимірювати успішність міських стратегів? Чим насправді керує та має керувати мер і його команда? Що є  справжньою стратегією розвитку міста? І в який спосіб вимірювати успішність роботи міських голів? Відповіді на ці питання міські управлінці будуть шукати в рамках проекту  “Школа мерів”, - говорить В’ячеслав Геращенко, заступник декана Києво-Могилянської Бізнес Школи.

Підписання меморандуму про початок проекту «Школа мерів» засновниками та партнерами відбулося 12 травня в Українському Кризовому Медіа-центрі (Український Дім) об 11:00.

Для громадськості проект презентують в Українському Кризовому Медіа-центрі 15 травня, з 11:00 до 12:00. Усіх зацікавлених у навчанні зможуть дізнатися подробиці проекту та задати питання його організаторам.

Читайте також: Мер Риги відповість за використання російської мови

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ярош вказав на сумну тенденцію в ЗСУ

Відчутні позитивні зміни у Збройних силах України можуть бути знищені через появу в армії великої кількості людей з неправильною мотивацією....

Це може бути цікавим

Эксперт объяснил, почему Венгрия атакует суверенитет Украины

В Венгрии обращаются к вопросу прав зарубежных венгров, поскольку социально-экономическая ситуация в стране является не слишком радужной, поэтому политики пытают....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Тимчук вказав на безглуздість пропозицій Путіна по миротворцям на Донбасі

Пропозиція Росії ввести на Донбас миротворців ООН для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ є ноу-хау Володимира Путіна в миротворчих місіях і є марним....