Не всі українські компанії готові до переходу на умови вільної торгівлі з ЄС - Абромавічус

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вважає, що поки не всі українські компанії готові до переходу на нові умови роботи після вступу в силу економічної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС і шукає шляхи підтримки бізнесу.

"Ми сподіваємося на допомогу наших європейських партнерів", - заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, передає Інтерфакс-Україна.

Міністр зазначив, що вже зараз є фінансові пропозиції, в тому числі на проведення освітніх програм.

"Один із прикладів - американський фонд, в якому колись працювала міністр фінансів - Western NIS - виділив $ 30 млн грантами на 4 напрямки. Одне якраз і є - просування експорту, що включає в себе проведення семінарів, роз'яснювальну та освітню програми і т.д.", - сказав Абромавічус.

Крім того, за словами міністра, МЕРТ планує почати програму тренінгів для чиновників і керівників державних підприємств.

"У нас буде програма з навчання їх і в американських університетах, і щоб фахівці із заходу приїжджали і навчали їх таких речей, як корпоративне управління", - сказав Абромавічюс.

За його словами, вже зараз йдуть переговори з Київською школою економіки та бізнес-школою INSEAD про проведення семінарів для керівників державних підприємств.

Міністр заявив, що зона вільної торгівлі з ЄС повинна стати позитивним фактором для української економіки.

"Є реальні цифри Молдови та Грузії, за перший квартал після вступу угоди в силу експорт збільшився з цих країн на 20%", - сказав Абромавічюс.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Назвали наиболее манипулятивный телеканал месяца

Телеканалы "Украина" и "Интер" в течение августа выпустили 181 сомнительный сюжет....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....