Омбудсман заявила про порушення прав затриманих за звинуваченням у розстрілі міліціонерів

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська виявила порушення прав затриманих за підозрою у нападі на АЗС та розстрілі правоохоронців у Києві на початку травня.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За словами Лутковської, з метою перевірки дотримання процесуальних прав неповнолітніх було проведено візит представників Офісу омбудсмана до ізолятору тимчасового тримання Головного управління МВС України в м. Києві.

Під час візиту були опитані неповнолітні, проведено їхній огляд медичним працівником Секретаріату уповноваженого, а також була переглянута службова документація щодо процесуальних дій із затриманими з моменту фактичного затримання.

«Нами встановлено низку порушень прав затриманих з боку правоохоронців, які здійснювали затримання. По-перше, це протиправне застосування до неповнолітніх заходів фізичного впливу під час затримання і в ході конвоювання та в кабінетах Деснянського РУ ГУМВС України в м. Києві. Неповнолітні заявляють, що не здійснювали опору під час фактичного затримання, тож законні підстави застосовувати силу мають бути ретельно з’ясовані», – зазначила уповноважений з прав людини.

Як повідомила Лутковська, за результатами огляду неповнолітніх лікарем Секретаріату уповноваженого з прав людини в одного із затриманих були виявлені тілесні ушкодження, тому адміністрації ІТТ було рекомендовано забезпечити здійснення рентгенографії грудної клітини.

Опитані також повідомили, що під час обрання запобіжного заходу про застосування до них заходів фізичного впливу було поінформовано слідчого суддю.

«Крім того, ми виявили й інші порушення. Зокрема, порушено право на захист, адже всупереч вимогам Кримінального процесуального кодексу, не було повідомлено Центр з надання безоплатної правової допомоги негайно після затримання неповнолітніх. Центр повідомили лише через 4 години 45 хвилин після фактичного затримання. А в протоколах затримання осіб не зазначено місце фактичного затримання неповнолітніх», – поінформувала омбудсман.

Лутковська зазначила, що такі методи роботи є системною проблемою в правоохоронних органах, на які працівники Секретаріату уповноваженого неодноразово вказували у своїх звітах за результатами візитів до місць несвободи в рамках функціонування національного превентивного механізму.

Як повідомлялось, двох 17-річних та одного 20=річного підозрюють у розстрілі з автоматичної зброї будівлю стаціонарного посту №502 на Броварському проспекті 2 травня та грабіжницькому нападі на АЗС 4 травня. Тоді при спробі затримати порушників  загинуло двоє міліціонерів, ще троє - потрапили до лікарні з пораненнями. Одного з нападників - 23-річного харків'янина, було убито міліціонерами. Пізніше столична  прокуратура повідомила про арешт 19-річної спільниці підозрюваних у розстрілі міліціонерів.

У затриманих вилучено цілий арсенал. Зокрема, автоматичну зброю, гранатомет та вибухівку.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 187 Кримінального кодексу України (розбій), ч. 1 ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю), ст.348 ККУ (посягання на життя працівника правоохоронного органу).

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Располневшая Рианна вновь выбрала ультракороткое платье для выхода в свет

Певица Рианна (Rihanna) не унывает: несмотря на повальную критику не только своего внешнего вида, но и выбора нарядов, она продолжает выбирать откровенные образы для по....

Це може бути цікавим

Украинцы смогут заказать справку об отсутствии судимости онлайн

Министерство внутренних дел запустило новый онлайн-сервис для получения справки об отсутствии судимости....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Суд залишив дельфінів в умовах, які їх вбивають

21 вересня, попри наявність значних порушень у діяльності Трускавецького дельфінарію, які є прямими підставами для припинення його діяльності, Господарський суд м....