У Харкові далі працює схема відчуження землі "імені Кернеса/Добкіна"

Господарський суд Харківської області відмовив прокуратурі в задоволенні позову про повернення в комунальну власність земельної ділянки в Харкові площею 10,6 га, яка належить обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Бархани». Про це сказано в рішенні суду від 15 квітня 2015 року, пишуть Наші Гроші.

В лютому 2010 року Харківська міська рада безкоштовно передала у власність ОБ «ЖКХ «Бархани» 10,6 га землі для будівництва та подальшої експлуатації на вул. Тополина. Але в кінці лютого 2015 року прокуратура звернулася до суду, вимагаючи скасувати це рішення міськради та повернути земельну ділянку у комунальну власність. В позові прокуратури відмічається, що «Бархани» отримали землю з порушення Земельного та Житлового кодексів.

В той же час представник міськради на суді заявив, що у ході створення кооперативу не можливо було дотриматися норм Житлового кодексу, оскільки були відсутні передбачені цим документом виконкоми міських рад народних депутатів та районні (міські) комітети комсомолу. А тому слід керуватися не нормами Житлового Кодексу, який діє в Україні з часів Радянського союзу, а законом «Про кооперацію». А в цьому випадку засновники кооперативу не повинні були відповідати всім нормам, які до них висуває кодекс. А саме, стояти на обліку як особи які потребують поліпшення житлових умов. Достатньо, що вони попадають під критерії осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

На твердження прокуратури, що «Бархани» – обслуговуючий кооператив, в міськраді заявили, що він веде будівельні роботи, а значить за напрямом своєї діяльності є житлово-будівельним.

В свою чергу представник кооперативу на суді заявив, що прокурором було пропущено строк на подання заяви. Адже з моменту передачі харківськими депутатами землі у власність «Барханам» пройшло більше трьох років.

Суд погодився, що строк подачі позову минув. А на заяву прокуратури, що нові обставини справи їй стали відомі тільки в лютому цього року суд заявив, що на згаданому засіданні міськради в 2010 році був присутній представник прокуратури.

ОК «ЖБК «Бархани» було створено в кінці січня 2010 року, за місяць до того, як міськрада передала кооперативу 10,6 га землі. Його засновниками є Олександр Коровкін, Олександр Тімій та Андрій Шаптала. Вони також виступають в ролі засновників ще близько десятка схожих кооперативів. В одному з них – в дачному обслуговуючому кооперативі «Дачний обслуговуючий кооператив «Вереск» партнеркою Шаптали раніше була дружина екс-губернатора Харківщини Михайла Добкіна – Алла Добкіна. Шаптала сьогодні займає посаду комерційного директора комунального підприємства «Центральний парк культури і відпочинку ім Горького», а Коровкін має спільний бізнес з оточення мера Харкова Генадієм Кернесом.

Наразі не відомо, скільки землі отримали кооперативи, засновниками яких стали власники ОБ «ЖБК «Бархани». Але в прокуратурі Харківської області заявили, що станом на квітень за схожою схемою обслуговуючим кооперативам в Харкові було відведено 900 га землі на 4,3 млрд грн.

Нагадаємо, що Житловий кодекс УРСР, який до цього часу діє в Україні, дозволяє житлово-будівельним кооперативам отримувати безкоштовно землю для побудови багатоквартирного житла. Але Кодекс висуває декілька вимог до учасників ЖБК: його члени повинні постійно проживати у місті, де буде будуватися житло, потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі. А ще стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради. Членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом стільки ж, скільки і квартир у запланованому будинку. Вік членів кооперативу – до 30 років.

Тому засновники більшості житлово-будівельних кооперативів реєструють їх як обслуговуючі. І хоча такі організації не мають права на безкоштовне позачергове отримання землі, міські ради виділяють їм ділянки по всій Україні.

Відповідно до податкової декларації з плати за землю ОК «ЖБК «Бархани» за 2014 рік нормативно-грошова оцінка 1 кв. м. їх земельної ділянки складає 622,01 грн. Таким чином, міськрада передала безкоштовно обслуговуючому кооперативу землі на 65 млн грн.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В России заявили, что в представительные органы не избрали ни одного инопланетянина

По итогам недавних выборов, 70 процентов депутатских мандатов в Алтайском крае досталось представителям «Единой России»....

Це може бути цікавим

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

НАБУ открыло дело против Левочкина

Национальное антикоррупционное бюро Украины начало уголовное производство по расследованию возможной коррупции в действиях бывшего главы администрации президе....