Річард Бренсон: Україна у складній ситуації. Це найкращий час для інвестицій

Найбільший у Центральній та Східній Європі форум бізнесу та лідерства Forum One вчора пройшов в Україні. Перед аудиторією з 3500 власників найбільших компаній, топ-менеджерів, інвесторів виступили кращі спікери сучасності, неперевершені бізнес-стратеги і генії маркетингу на чолі з сером Річардом Бренсоном. Вони поділились секретами, як розвинути і розширити ваш бізнес в епоху змін. Пропонуємо вашій увазі ромову Річарда Бренсона щодо України на Громадському ТБ.

Мені здається, ваш президент має найважчу роботу з усіх голів держав у світі, я точно йому не заздрю. Не знаю деталей того, що робить уряд, але з того, що бачу з боку, він дуже важко працює, намагаючись отримати фінансову підтримку для вашої країни, заохотити інвесторів, розібратися із ситуацією на сході України, а там технічно, все ж, війна. Я вважаю, він і його команда роблять усе, що можуть. Вибачте, просто дійсно не знаю деталей.

Ми маємо дискусію з декількома секторами щодо цього. Думаю, вашій країні необхідно більше західних компаній серед інвесторів, аби вони допомогли Україні вибратися з досить загрозливої рецесії. Не можу сьогодні нічого заявити, але сподіваюся, що Virgin почне займатися бізнесом в Україні. Можливо, під час мого наступного візиту я вже анонсуватиму входження власної компанії на український ринок, побачимо.

У бізнесі потрібно сприймати весь світ як одну велику країну, а не країну, де живеш — як увесь світ. Отже, якщо ви маєте продукт, який добре працює у вас, то він працюватиме і в світі. Virgin має представництва у 50 країнах, ми не робимо одне і те ж у кожній, але наш бренд поважають і він охоплює різні сектори економіки у різних країнах.

Українські підприємці повинні виходити на світовий ринок, займатися там бізнесом і намагатися залучати зароблені кошти до України. Знання англійської допомагає, узагалі зараз можна вивчати мови дуже легко за допомогою спеціальних мобільних додатків. Чим більше мов знаєш, тим краще.

Часто, коли ситуація складна — це найкращий час для інвестицій. В Україні зараз дуже складно, а найкращі інвестори вкладають кошти у країни саме у такі моменти. Очевидно, розголос навколо подій, що тут відбуваються, не йде вам не користь.

Проте особисто я вважаю, що Україна — хороше місце для інвестування. Думаю, гірше, ніж сьогодні – уже не буде у сфері фінансів. Я би порекомендував моїм друзям інвестувати сюди.

Що ви можете зробити, так це десятирічний план щодо енергетики і, наприклад, написати там, що до 2025 року ви припинете імпротувати її з-за кордону, а вироблятимете всю необіхдну енергію всередині країни. Сонячна енергетика, до прикладу, зараз дуже дешева, тим більше Сонце буде з нами завжди. Уряд повинен просто сказати: за десять років ми проведемо революцію у сфері відновлюваної енергетики, і вся вона виготовлятиметься всередині країни. Так припиниться витік коштів до інших держав. Використовуйте вітер, сонце, залучайте людей, які розроблятимуть кращі способи зберігання енергії.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

Депутати Київради підтримали перейменування метро "Петрівка"

Комісія з питань перейменувань Київради підтримала рішення щодо перейменування станції метро "Петрівка" на "Почайна"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Королевская целый год скрывала пополнение в семье

Народный депутат Украины от фракции "Оппозиционный блок" Наталья Королевская поздравила в сети свою маленькую дочь с первым днем рождения....