МЗС України: Росія порушила Будапештський меморандум

Міністр закордонних справ України Павло Климкин заявив, що Росія порушила дані нею гарантії безпеки, а також перетворила морський курорт Крим у сучасну військову базу, готову до розгортання ядерної зброї. Він закликав міжнародне співтовариство допомогти Україні вистояти перед обличчям російської агресії. З цими заявами Климкин виступив в штаб-квартирі ООН Нью-Йорку на Конференції з перегляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Міністр нагадав, що в 1994 році Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї, а до 2012 року позбулась усіх запасів високозбагаченого урану. Такі кроки України, за словами Павла Климкина могли стати прикладом для наслідування і послужити зміцненню режиму ДНЯЗ. "Однак все це було зведено нанівець російською агресією проти України", - заявив глава МЗС України. Він попередив, що сьогодні світ перебуває "на межі ядерного розповсюдження".

Павло Климкин нагадав делегатам про Будапештський меморандум про гарантії безпеки для України, які були дані країні в момент приєднання до ДНЯЗ як неядерної держави.

"Будапештський меморандум був грубо порушений країною, яка зобов'язалася утримуватися від загрози або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України", - сказав міністр закордонних справ.

Він підкреслив, що окупація частини території України і де-факто військова агресія Росії проти України наводять багатьох на міжнародній арені на думку, що міжнародно-правових документів недостатньо для забезпечення територіальної цілісності та непорушності державних кордонів. Павло Климкин зазначив, що сьогодні і в Україні звучать часом політичні заклики до відновлення виробництва ядерної зброї, як єдиного засобу захиститися від будь-якої зовнішньої агресії.

Глава МЗС запевнив учасників конференції, що такого варіанту в порядку денному уряду немає і що навіть у нинішній ситуації Україна як і раніше прихильна до положень ДНЯЗ.

Високо оцінивши зусилля держав, які підтвердили свої гарантії територіальної цілісності і суверенітету України в межах міжнародно-визнаних кордонів, дипломат додав, що для виживання його країни необхідно зробити більше з боку міжнародного співтовариства. Глава МЗС закликав всіх відповідальних представників міжнародного співтовариства допомогти Україні вистояти перед обличчям російської агресії і посилити свій тиск на Москву з тим, щоб вона припинила цю агресію.

"Якщо Україна не встоїть під тиском агресора, то це автоматично означатиме, що ДНЯЗ не працює, що гарантії ядерних держав, які вони дають державам, які не володіють ядерною зброєю, не стоять ні гроша", - заявив глава МЗС України.

Він сказав, що менш ніж за один рік Росія перетворила Крим, колишній процвітаючий курорт, в сучасну військову базу, готову до розгортання ядерної зброї. Міністр попередив, що розгортання ядерних сил Російської Федерації на території Криму буде серйозним викликом режиму нерозповсюдження.

"Здійснення цих агресивних планів буде прямо порушувати без'ядерний статус України", - заявив український дипломат.

Він привернув увагу до загрози ядерного тероризму і висловив заклопотаність з приводу ядерної безпеки об'єктів, розташованих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України.

Міністр закликав міжнародне співтовариство спільно знайти шляхи заходу ядерного шантажу і агресії з боку Росії, яка призводить до загибелі не тільки українців, а й російських солдат, що відправляються на братовбивство на Схід України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Подольский мост сделают платным для гостей Киева

Подольский мост, который будет соединять правый берег и Троещину, может стать платным для иногородних....

Це може бути цікавим

Кураторы из РФ снова урежут финансирование "ЛДНР", главари недовольны

Руководство управления президента РФ по социально-экономическому сотрудничеству с государствами–участниками СНГ проинформировало главарей «ЛДНР» о необходимо....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Саудівській Аравії жінкам вперше дозволили відвідати стадіон

Вперше з моменту заснування Саудівської Аравії жінкам дозволили відвідати Міжнародний стадіон імені Короля Фахда в столиці Ер-Ріяді....