Робітники, правозахисниці та «друзі України» закликають на Першотравень

1 травня о 12.00 біля пам’ятника Івану Франку у Києві відбудеться «Марш за соціальні зміни». Молодь та робітники вимагатимуть«припинити ринкові реформи і перекласти тягар кризи на олігархів». Також 1-2 травня відбудеться конференція «нових лівих». Організатори: «Асамблея соціальної революції», ГО «Альтера», «Ліва опозиція».

Вимоги соціалістів сформульовані наступним чином: «Ні – продовженню війни, росту тарифів, підвищенню пенсійного віку, новому Трудовому кодексу, платній медицині та освіті. Так – національному примиренню, позбавленню майна олігархів, списанню боргу перед МВФ».

У цей же день відбудеться захід, присвячений формуванню нової лівої партії, яка діятиме на засадах демократії участі. Серед гостей конференції – лідери протестуючих трудових колективів (завод «Південмаш») та іноземні гості, зокрема, Аллан Крівін – учасник «червоного травня» 1968 року, голова «Нової антикапіталістичної партії» (Франція). Захід почнеться 1 травня о 14.00 у «Майдан Прес Центрі» (вул. Інститутська 22/7) і продовжить роботу 2 травня.

Ольга ВЕСНЯНКА, громадська активістка, правозахисниця:

1 травня для мене – не про Радянський Союз і показуху, а про солідарність. Солідарність з тими, хто виступає за соціальні й економічні права, за гідні умови й оплату праці. За подалання нерівності у оплаті роботи чоловікам і жінкам. Зрештою, солідарність з базовими одиницями громадянського суспільства, яке стає на ноги в Україні – профспілками. Не приховаю й симпатії до ідей соціал-демократії, наприклад. Гадаю, справедливість, соціальна справедливість – ці вимоги й цінності на часі в Україні.

Ілля ПОНОМАРЬОВ, депутат Держдуми РФ, який голосував проти анексії Криму, один із засновників Лівого фронту Росії:

Я вважаю, що цивілізована європейська країна без сильної лівої партії – це нонсенс. І населення України вже відчуває це на своїх гаманцях. Найпростіше заборонити символи, намагаючись під цим соусом обмежити своїх політичних опонентів. Але свобода – вона для всіх, а не для обраних, і процвітання країни буде неможливим, поки всі верстви населення не отримають своє право голосу. Боротьба за це право ще не закінчена, і ми, друзі України, готові допомогти своїм друзям і однодумцям всім, чим можемо – щоб у вашу постраждалу країну прийшли Мир, Праця, Травень!

Володимир ЧЕМЕРИС, правозахисник:

Вони хочуть, щоб українці мовчали. Щоб мовчали, коли нам забороняють говорити, що ми думаємо про уряд і про війну. Щоб мовчали, коли пенсіонерам піднімають тарифи, а робітникам не платять зарплату. Щоб ми мовчали, коли олігархи влаштовують у центрі Києва бійки за контроль за українськими надрами. Вони свого досягнуть, якщо ми й зараз промовчимо. Нам треба сказати, що ми думаємо зараз. Інакше замовкнемо надовго.

Олена ШЕВЧЕНКО, директор ГО «Інсайт»:

Права ЛГБТ в Україні залишаються ігнорованими в усіх сферах. Ми виступаємо за соціальну справедливість та захист прав усіх меншин, у тому числі і ЛГБТ. Рівні права для всіх!

Артем ЧАПАЙ, письменник, журналіст:

Недавно в українських ЗМІ бачив списки міст, які слід перейменувати в рамках «декомунізації». Чомусь серед них – Первомайськ, Первомайське, Першотравенськ. Ну, тоді виходити 1 травня слід хоча б заради здорового глузду. А також – із солідарності з американцями та європейцями, які виходили 1 травня ще в другій половині XIX століття.

Євген ДЕРКАЧ, активіст незалежної профспілки «Південмашу»

Якщо не вийдемо, то в нас заберуть 1 травня як свято і наші діти житимуть у рабстві.

Контакт: 093-689-15-31 050-531-31-80

Відеоанонс за посиланням

Подія у соціальних мережах (+ підбірка картинок «Чому слід прийти на 1 травня?» за участі відомих соціальних активістів)

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как Россия использует социальные сети, чтобы сеять раскол среди американцев

"Только через Facebook связанные с Россией самозванцы провели сотни миллионов взаимодействий с потенциальными избирателями, которые полагали, что общаются с собратья....

Це може бути цікавим

Как блокчейн может создать «умную» и «чистую» электросеть

Электроэнергия, генерируемая солнцем или ветром, физически ничем не отличаются от той, что производится в результате сжигания угля, мазута или газа....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве девочка умела от отравления бледной поганкой

В столичной больнице "Охматдет" на прошлой неделе в результате отравления грибами скончалась 10-летняя девочка, жительница села Журавка Варвинского района Черниго....