Експерт: Люстрацію продовжують використовувати як тему для політичних ігор

Вчорашня заява народного депутата, голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва про “саботаж люстрації в судах” вкотре показала, що тему одного з найнеобхідніших процесів для сьогоднішньої України продовжують використовувати як інструмент політичних маніпуляцій та піару.

Під час прес-конференції Є. Соболєв заявив, що суди ігнорують закони про люстрацію, через що за рік після Євромайдану не люстрували жодного суддю, і взагалі, “судова влада наглухо заблокувала процес власного очищення”.

Варто нагадати, що сам Є. Соболєв був одним із головних ініціаторів, ідеологів і розробників ставнозвісного законопроекту “Про очищення влади”. Недарма у ЗМІ за ним закріпився імідж “головного люстратора”. Тому виникає питання: чому закон було написано так, що тепер не лише судді, а й чи не всі потенційні “жертви” люстрації мають змогу вийти сухими із води?

До того ж, виникає суто логічне питання. Чи не кожному українцю відомо, що суди – мабуть, найбільш корумпована і закрита гілка влади, яка досі знаходиться під колосальним контролем окремих впливових людей. То що, люстратори всерйоз думали, що після прийняття закону про люстрацію суди дійсно займуться “власним очищенням”, як виразився Є. Соболєв?

Ще однією ознакою того, що дана тема продовжує використовуватися “люстраторами” як піар-інструмент, можна вважати тезу про “виступи небайдужих”, які “змусили Конституційний суд призупинити розгляд” закону про люстрацію.

По перше, кількість людей, які зібралися 16 квітня під Конституційним судом для так званого захисту люстрації, сягала всього від 150 до 300 осіб. По-друге, можливе блокування судом Закону “Про очищення влади” було доволі ймовірним, але все ж припущенням, оскільки Конституційний суд збирався для розгляду окремих положень закону, а не всього документу. А самі “люстратори” не упустили можливість звинуватити представників попередньої влади у протидії люстрації.

“Звичайно, попередня влада з усіх сил намагається протидіяти процесу люстрації, і на даний момент у них це виходить – в першу чергу через недолугий закон. Відповідальність за те, що люстрація досі не відбувається належним чином, мають нести ті, хто використав її як тему для піару перед останніми парламентськими виборами і продовжує використовувати у політичних цілях”, – впевнена Олена Чинка, лідер Національної Демократичної партії України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Изобретена множественная вакцинация одним уколом

В настоящее время практически в каждой стране мира растёт количество людей, всячески противящихся вакцинации....

Це може бути цікавим

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Українські астрономи зробили велике відкриття

Українські астрономи з Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України відкрили галактику з найнижчим вмістом хімічних елементів важче г....