Білорусь буде безкоштовно навчати студентів із зони АТО

Міністерство освіти Білорусі вперше встановило в рамках вступної кампанії у ВНЗ країни терміни прийому документів, проведення співбесіди та зарахування громадян України та осіб без громадянства, які раніше проживали на території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє спільнота ДонбасSOS.

Відповідно до постанови Міносвіти від 8 квітня 2015 року, опублікованому на Національному правовому інтернет-порталі, для громадян України та осіб без громадянства, які проживали на території Донецької та Луганської областей і прибулих в країну для отримання дозволів на тимчасове або постійне проживання, буде передбачений прийом документів у вузи на вакантні бюджетні місця, що залишилися після зарахування білоруських абітурієнтів.

При цьому обговорені дві умови для таких абітурієнтів: вони повинні були проживати в Луганській та Донецькій областях, як правило, не менше року; абітурієнти зобов'язані подати до вузу документи, що підтверджують проживання та навчання на вищевказаних територіях.

Отримання вищої освіти за рахунок коштів республіканського або місцевих бюджетів для жителів Донецької і Луганської областей не передбачено в «силових» і «творчих» вузах - Академії МВС, Могилевському інституті МВС, Військової академії, на військових факультетах державних вузів, в Командно-інженерному інституті МНС , Інституті прикордонної служби, Білоруської державної академії мистецтв, Білоруської державної академії музики, Білоруському державному університеті культури і мистецтв.

Встановлено також право громадян України, які проживали в Донецькій і Луганській областях, бути зарахованими до ВНЗ на умовах оплати, передбачених для громадян Білорусі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

Це може бути цікавим

Парубій підписав "обурливий закон про освіту"

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон України «Про освіту», який передбачає запровадження нових принципів у освітній галузі....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые выяснили, какие животные вымрут первыми в ближайшее время

Первыми жертвами шестого массового вымирания в истории Земли станут не только самые крупные, но и самые небольшие животные планеты, заявляют экологи в статье, опуб....