В Україні почнеться муніципальна енергетична реформа

Співпраця Мінрегіону з USAID в рамках проекту «Муніципальна енергетична реформа» триває. 23 квітня відбулася зустріч Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Кістіона з новим керівником цього проекту Ларрі Гудом.

«Питання підвищення енергетичної ефективності – одне з основних у формування національної енергонезалежності. Міністерство співпрацює з різними фінансовими організаціями, що підтримують впровадження енергозбереження та підвищення енергоефективності», - зазначив Володимир Кістіон та розповів про план дій щодо подальшої співпраці у рамках реалізації проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» у 2015 році.

Зокрема, Мінрегіоном та USAID затверджений відповідний План заходів до кінця 2015 року, що містить три складових.

Перше – це розвиток сприятливого правового середовища щодо енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві та ОСББ в Україні. Завданням цього проекту є надання експертної допомоги, підтримка та супровід у створенні дієвої координації між донорами щодо розробки та впровадження стратегій з енергоефективності та енергозбереження, відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів в ЖКГ.

Друге – сприяння інвестиціям у технології та застосування інвестицій щодо енергоефективності та енергозбереження, впровадженні відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів у житлово-комунальному господарстві та ОСББ в Україні. Завданням цього проекту є надання допомоги в залученні інвестицій у проекти з питань енергоефективності та енергозбереження, відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів в ЖКГ.

І третє – це розвиток потенціалу та розповсюдження досягнень щодо енергоефективності та енергозбереження, впровадженні відновлювальних джерел та зменшення викидів у ЖКГ та ОСББ в Україні. Цей проект передбачає організацію проведення навчальних заходів з енергетичної політики, права, регулювання, менеджменту, технічних питань з енергоефективності та енергозбереження. У цьому питанні містами-партнерами вже стали: Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Краматорськ, Кривий ріг, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Чернігів.

«Мінрегіон підтримує необхідність продовження роботи в 2015 році з проектом в першу чергу щодо допомоги іншим не охопленим містам у розробці та супроводі Планів дій та систем енергетичного менеджменту», - зауважив Володимр Кістон.

Він також наголосив, що не менш актуальним на даний час є системний підхід на рівні міста щодо проведення енергоефективної політики. Інструментом здійснення якої є участь міст у проекті Європейської комісії «Угода мерів». «Метою проекту є зменшення СО2 на 20 %, збільшення частки альтернативних та відновлювальних джерел енергії на 20 % та підвищення енергоефективності на 20 %», - додав Перший заступник Міністра.

Серед актуальних для держави питань Володимир Кістіон також відзначив необхідність впровадження проектів з термомодернізації будівель. «З боку держави в цьому напрямі розроблено законопроект «Про енергетичну ефективність будівель». Для існуючих будівель започатковано цьому році започатковано інструмент фінансування на основі державно-приватного партнерства. Для заходів термомодернізації держава відшкодовує кондомініумам 40% кредиту та для населення у розмірі 30 %», - розповів Володимир Кістіон та нагадав, що для будівель бюджетної сфери розроблено законопроекти щодо запровадження механізмів ЕСКО у бюджетних установах, а у Верховній Раді України зареєстровано відповідні законопроекти.

Насамкінець, Володимир Кістіон зазначив, що поточним завданням є проведення I Всеукраїнської практичної Конференції «Комфортний енергоефективний будинок – вимоги сьогодення» в Одеській області в липні цього року та подякував представникам проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» за співпрацю.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Российский пранкер пытался выдать себя за Турчинова

Пранкеру из России, представившимуся секретарем СНБО Александром Турчиновым, не удалось разыграть спецпредставителя Госдепартамента США по вопросам Украины Кур....

Це може бути цікавим

На Донбасі 27 обстрілів за добу, поранено бійця АТО

За минулу доби один український військовослужбовець зазнав поранень у зоні проведення АТО....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Звезда «Игры Престолов» Эмилия Кларк показала новый цвет волос

30-летняя Эмилия Кларк решилась на кардинальные перемены....