Експерт: Приватизація київських монополій має бути визнана незаконною на законодавчому рівні

Для того щоб кияни змогли повернути контроль над суспільно важливими столичними монополіями, потрібно розпочинати процес реституції, тобто повернення стратегічних об’єктів у комунальну власність. Таку думку висловив керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб під час круглого столу в Києві.

«Цей процес може бути дуже тривалим у часі, але його позитивний результат цілком можливий, а тому розпочинати підготовку та реалізацію відповідного пакета документів можна вже зараз. Є також інший, більш радикальний крок – прийняти на рівні парламенту імперативну норму про незаконність рішень попередньої влади стосовно приватизації київських монополій. І такий варіант був би найбільш оптимальним», – вважає Максим Гольдарб.

Як переконаний екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, питання щодо повернення власності слід піднімати на найближчій сесії міської ради, зібравши підписи небайдужих киян. «Потрібно почати розслідування про зловживання монополістами своїми повноваженнями, і паралельно з цим вирішувати питання власності та тарифоутворення», – стверджує він.

За словами керівника «Публічного аудиту», ціла низка комплексних аудиторських досліджень, пов’язаних із макроекономікою міста, вказує на те, що латання бюджетних дір досі відбувається виключно шляхом нових позик. «Інвестиційні договори, які укладаються столичними керманичами, часто абсолютно невигідні місту. Наприклад, за даними інвестиційної угоди між «Київським метрополітеном» та харківською компанією, укладеної ще в 2013 році, інвестору віддається контроль над всім грошовим обігом столичного метрополітену на 10 років. При інвестиції в 50 млн грн, компанія може розраховувати на отримання більше 1 млрд грн», – пояснює Максим Гольдарб.

ГО «Публічний аудит» запропонувала очільникам столиці варіант створення спільного підприємства, відповідно до якого 51 % належить комунальному підприємству, плюс за ним також залишається регулювання всіх ключових питань, зокрема контроль над розподілом фінансів, інвестор же займатиметься технікою, беручи на себе ризики експлуатації системою та відповідаючи у випадку збоїв власним майном.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Китай принял жесткие меры по торговле с КНДР

Китай полностью запрещает поставки текстиля из КНДР, а также ограничивает продажу энергоносителей этому государству в ответ на ядерные испытания Пхеньяна, провед....

Це може бути цікавим

Мережу атакує новий вірус-вимагач

Фахівці сайту MalwareHunterTeam виявили нове шкідливе ПЗ nRansom....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Український посол обурився підготовкою антиукраїнського заходу в Фінляндії

Фінський активіст Йоганн Бекман разом зі своїми прихильниками має намір провести міжнародну конференцію, цілю якої є поширення ідеї про визнання бойовиків "ДНР" я....