В пожежі в Хакасії звинуватили опозицію

Повпред президента в Сибіру Микола Рогожкін заявив, що за пожежами в Забайкальському краї може стояти якась група «опозиціонерів». Зараз у регіоні горить понад 120 тис. га лісу.

Рогожкін не розуміє, як одночасно в декількох районах краю могли виникнути пожежі. Він заявив під час наради з місцевою владою, що в регіоні працює група «спеціально навченої опозиції», цитує його портал «Чіта.ру».

Крім того, видання повідомляє, що Рогожкін порадив постраждалим від вогню мешканцям самостійно розчищати ділянки. Наприклад, на його думку, жителі можуть відшукати металобрухт і «здати його».

«У ці важкодоступні місця [де горять ліси] навіть добре підготовлений людина не забереться, - наводить слова повпреда Zabmedia.ru. - Тоді давайте припустимо, що діє диверсійне угруповання, яке одномоментно влаштувало підпали? Ми можемо звалити все на мешканців краю або природний фактор, але треба розібратися в причинах».

За даними крайової Держлісслужби на ранок 17 квітня в регіоні горить понад 114 тис. га. З 25 березня в Забайкаллі діє режим НС та особливий протипожежний режим. Спалювання сухої трави, за винятком земель лісового фонду, а також порушення порядку профілактичного відпалу, розведення багать, спалювання горючих відходів і сміття тягне за собою накладення адміністративного штрафу.

У п'яти районах краю порушено кримінальні справи за ч. 1 ст. 293 КК РФ (недбалість, що спричинила заподіяння великої шкоди). У Шілкінському районі, де загинули дві людини, справу порушено за ч. 3 ст. 293 КК РФ (недбалість, що спричинила смерть двох і більше осіб). Ще дві людини, в тому числі дитина, загинули під час евакуації.

Микола Рогожкін народився в Мічурінську, почесний громадянин Тамбовської області, випускник Харківського гвардійського вищого танкового командного училища (1973 рік). Закінчив Військову академію бронетанкових військ (1980) і Військову академію Генштабу ЗС РФ (1995). На службі перебував з 1969 року, у 2000 році переведений у внутрішні війська МВС, в серпні 2004 року став їх головнокомандуючим, відомий тим, що курував операцію зі звільнення заручників у театральному центрі на Дубровці в Москві і середній школі в Беслані. 20 грудня 2013 призначений першим заступником міністра внутрішніх справ Росії.

Рогожкін змінив на посту сибірського повпреда Віктора Толоконського в травні 2014 року.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Бердичеві через град оголосили режим часткової НС

У зв'язку з руйнуваннями після граду, який обрушився 21 вересня на Бердичів Житомирської області, влада оголосила частковий план реагування на надзвичайну ситуацію....

Це може бути цікавим

Армія США опублікувала підручник про тактику гібридних російських військ в Україні

У США з'явився у відкритому доступі підручник Російська війна нового покоління (Russian New Generation Warfare Handbook), авторами якої виступила американська армія і Група з асимет....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые показали впечатляющее изображение Юпитера

Это уникальное фото было сделано 1 сентября космическим аппаратом NASA "Юнона", который совершил восьмой оборот вокруг газового гиганта....