Спочатку треба стати європейцями в голові - співак

Рок, панк, фанк, українська та балканська фольк-музика в єдиному ритмі прозвучать у виконанні українського рок-гурту "Гайдамаки" у неділю, 19 квітня, о 22:15 на Першому. Вже відомі й улюблені хіти та композиції з нового альбому "Укроп" змусять рухатися навіть тих, хто зазвичай не танцює.

Лідер гурту Олександр Ярмола розповів, хто його надихав при створенні нового альбому, що означає його назва "Укроп" та як на його думку змінилося українське суспільство.

19 квітня глядачі Першого побачать запис вашого виступу. Яку програму Ви для них підготували?

Це буде запис кількох наших пісень у телевізійній студії наживо. Глядачі Першого почують кілька композицій з нашого нового альбому, а також уже відомі пісні минулих років. Нам хотілося зіграти нові пісні, такі як "Співай, соловей", "Укроп" та ін. Ми вважаємо їх хітовими, хоча вони й із нового альбому. Також глядачі почують такі композиції, як "Нашим пацанам", "Загін не помітив втрати бійця" та "Кохання".

Розкажіть про новий альбом "Укроп". Чому обрали саме таку назву? Коли відбудеться його презентація?

Презентація відбулася вчора, 16 квітня. Назва альбому "Укроп" означає "український опір". До речі, найбільш відома і популярна композиція в ньому має однойменну назву. Альбом присвячений всьому всеукраїнському народному опору. Створювався він від початку Євромайдану, в той час, коли наша країна пройшла дуже складний період швидкого становлення державності, становлення свідомого народу, а не такого, яким він був раніше. Ті роки незалежності не були насправді незалежністю. Вона була де-юре лише на папері, але насправді її не було. Та й зараз у повному обсязі ще не існує. Але ми принаймні почали боротися за незалежність. І усвідомлювати, що вона потрібна всьому народу. Не лише, умовно кажучи, п’ятьом інтелектуалам, коли решта думає про хліб і ковбасу. А всі почали розуміти: якщо не буде незалежності, то не буде ані ковбаси, ані хліба.

Що надихало Вас найбільше при написанні пісень для нового альбому?

Найбільше надихали люди. Український народ такий, яким він є сьогодні. Це ті люди, які брали безпосередню участь у подіях на Майдані й перші добровольці, які пішли в АТО.

На пісню "Укроп" Ви вже відзняли кліп і його можна переглянути в Youtube. Коли чекати відео на інші пісні з нового альбому?

Окрім кліпу на пісню "Укроп" є вже відео на такі композиції як "Нашим пацанам" і "Аркана". Зараз ще плануємо запис відео на пісню "Співай, соловей".

Яким буде нове відео?

Це буде кліп про кохання. Він буде не на стільки соціально гострим, як відео на пісню "Укроп". Ми хочемо дати позитивну енергію, яка зараз дуже важлива нашому суспільству. Адже якщо ти рухаєшся вперед, то маєш пройти через важкі перепони, аби щось здобути. І при цьому ти вкладаєш багато важкої праці, а часом випромінюється негативна енергія. Все це має балансувати кохання.

Чи плануєте цього року відвідати "Сігет" та інші європейські фестивалі?

Так, нас уже запросили взяти участь у фестивалі "Сігет" цього року. І ми підтвердили свою присутність. Є ще кілька фестів, куди нас також запрошують, але ми ще не дали свого підтвердження, тому поки що їх не оголошуємо.

Через конфліктну ситуацію, про яку писали майже всі ЗМІ, склад гурту "Гайдамаки" був змінений. І в одному з інтерв’ю Ви говорили, що врешті запропонуєте помиритися своїм екс-колегам. Чи стався вже такий момент примирення?

Склад гурту змінювався постійно. Але є екс-колеги, які дуже затяті і не відійшли по-доброму, хоча стосунки наші були нормальними. І той конфлікт можна було загасити. Але вони вирішили інакше. Не дивлячись на те, що в складний для країни час я запропонував помиритися, вони таку пропозицію не прийняли. Зі своєї сторони я завжди готовий до примирення. Хоч зараз! І вважаю, що не примирюватися в такий непростий момент сьогодні – це ознака крайнього егоїзму і несвідомості.

Ви виступали під час Помаранчевою революції та Революції Гідності. Перша закінчилася загальним розчаруванням в людей. Чим, на Вашу думку, відрізняється Революції Гідності?

Перша революція закінчилася розчаруванням, бо люди не були готові брати активну участь у зміні суспільства. Ми думали, що це зроблять за нас політики, яких тоді обрали. А самі розійдемося по своїх хатах і роботах та якось будемо жити далі, думаючи кожний лише за себе. Але так не можна. Від цього нічого не зміниться. Потрібно самим постійно і активно брати в участь та впливати на процеси, які загалом відбуваються в державі. Демократія не приходить там, де її насаджують, а народ до неї насправді не готовий. Народ має хотіти її сам. Тоді демократія і високорозвинене суспільство буде справою самого народу. Спочатку треба стати європейцями в голові. А коли і чи з'явиться це на папері – вже не так важливо.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Росія назвала доповідь ООН щодо Криму "нелегітимною"

У постійному представництві Росії при ООН назвали "нелегітимною" доповідь Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні про ситуацію з правами людини в анексо....

Це може бути цікавим

Украинцы смогут заказать справку об отсутствии судимости онлайн

Министерство внутренних дел запустило новый онлайн-сервис для получения справки об отсутствии судимости....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, сколько людей живет в Киеве

По состоянию на 1 августа 2017 года в Киеве официально проживает 2,926 миллиона человек....