Споживання енергоресурсів в Україні зменшилося на 21% - чиновник

Протягом осінньо-зимового періоду 2014-2015 року Україні вдалося зменшити споживання енергоресурсів майже на 21%, що складає 1,8 мільярдів кубометрів газу.

Про це 16 квітня сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон під час свого виступу на семінарі «Енергетична ефективність та централізоване теплопостачання: стратегічний напрям політики підвищення енергетичної безпеки України».

«У зв’язку із необхідністю уникнення залежності від імпортованих енергоресурсів та приведенням цін і тарифів на комунальні послуги та енергоносії до економічно обґрунтованого рівня, питання енергозбереження залишається актуальним як для держави, так і для кожного громадянина зокрема. Нам вдалося майже в повному обсязі виконати завдання Уряду по зменшенню споживання енергоресурсів. З серпня-вересня 2014 року із запланованих 30% нам вдалося зменшити енергоспоживання на 21% та зекономити 1,8 млрд. кубометрів газу», - зазначив Володимир Кістіон.

Виконання стратегії розвитку держави до 2020 року передбачає досягнення енергетичної ефективності та незалежності держави, а також підвищення рівня життя громадян. Важливою складовою цього процесу є й підвищення якості надання житлово-комунальних послуг. Це висуває додаткові вимоги для підприємств житлово-комунальної галузі, які потребують модернізації та впровадження сучасних технологій.

«Наприклад, в комунальній теплоенергетиці працює біля 80 тисяч теплових агрегатів, з яких понад 25% відпрацювали термін більше 20 років, а з усієї протяжності теплових мереж, яка складає 262 тисячі км, біля 35 тисяч км віднесені до категорії «ветхі», - розповів Володимир Кістіон та окреслив кроки, необхідні для модернізації галузі.

За його словами, перше, що необхідно зробити – це сформувати ефективного власника в багатоквартирному житловому будинку, враховуючи, що на сьогодні більше 96% квартир приватизовані.

«Я ще раз хочу подякувати народним депутатам за підтримку у цьому питанні – вчора профільний комітет в другому читанні підтримав редакцію Закону «Про особливості права власності в багатоквартирному житловому будинку». Цей закон міняє філософію взаємовідносин в комунальній галузі, і його прийняття дасть мешканцям можливість вибору форми, способу управління, можливість співвласників багатоквартирного будинку самостійно визначати управителя будинку та нести відповідальність за своє майно», - вважає Перший заступник Міністра.

Наступним кроком, за його словами, має стати забезпечення самодостатньої економічної ситуації підприємств ЖКГ.

«Над цим питанням Мінрегіон працює спільно з народними депутатами. Наразі напрацьований законопроект, не дозволить регулятору затверджувати економічно необґрунтовані тарифи та містить обов’язкову складову розвитку за рахунок інвестиційних програм. З цього виходить третій важливий крок – створення відповідних інвестиційних умов для залучення інвестицій в житлово-комунальну галузь, розробка прозорих, зрозумілих правил гри для інвесторів, які готові вкладати кошти у розвиток української галузі ЖКГ», - зауважив Володимир Кістіон.

Він нагадав, що з 2008 по 2014 роки в Україні за підтримки Світового банку реалізовувався проект «Розвиток міської інфраструктури». Його бюджет складав 140 млн. доларів і його учасниками стали 14 підприємств.

«За рахунок цього ресурсу було модернізовано понад 400 об’єктів водопостачання, перекладено більше 50 кілометрів мереж, і основне – сьогодні, по факту, ми маємо зменшення споживання енергетичних ресурсів на понад 26% в рамках учасників даного проекту», - додав Перший заступник Міністра.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мінкульт оновив "чорний список" артистів, які загрожують нацбезпеці України

Міністерство культури України за поданням Служби безпеки України (СБУ) внесло ще 27 осіб до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці....

Це може бути цікавим

ФІФА назвала трійки претендентів на нагороди найкращому гравцю і тренеру року

Офіційний сайт ФІФА назвав фінальні трійки претендентів на нагороду The Best, яку Міжнародна федерація футболу вручає найкращому гравцю і тренеру за підсумками року....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве сторонники боевиков ЛНР избили девушку за фразу "Слава Украине"

На пересечении улиц Обсерваторная и Кудрявская в Киеве вечером, 22 сентября, сторонники боевиков ЛНР, выкрикивавшие антиукраинские лозунги, избили девушку....