Побачивши бездомного, не поспішайте відвертатися - засновниця "Служби порятунку бездомних"

А ви б наважились у великому місті піти слідом за собакою, який наполегливо кликав за собою?

Олена Поліщук пішла. Те, що показав їй пес, вразило навіть цю мужню жінку з великим досвідом соціальної роботи.

Цей випадок став доленосним для фонду "Соціальне партнерство". Завдяки йому з'явилася перша в Україні

«Служба порятунку бездомних». Про її роботу і про те, як стати благодійником за один телефонний дзвінок - читайте у відвертому інтерв'ю Олени Поліщук.


 

- Чи давно виникла ідея створення Служби порятунку для бездомних?

- Протягом кількох років ми отримуємо велику кількість звернень від киян з проханнями забрати і врятувати людину на вулиці. Останнім часом кількість таких дзвінків значно збільшилася це і стало ще одним поштовхом для запуску Служби порятунку бездомних. Ідея створення служби належить засновнику Фонду, оскільки в Україні такої служби не було, а для західних країн задумка не нова. До появи служби, сотні знедолених змушені були страждати в очікуванні допомоги від перехожих. Якщо людина неохайного вигляду, його не візьметься перевозити таксист. Карета швидкої допомоги не прийме виклик, якщо людина не знаходиться в критичному стані. Численні дзвінки до Фонду частішають, особливо в період похолодань. Населення турбується про долі людей похилого віку і бездомних, які опинилися один на один з вуличними реаліями. У Фонді "Соціальне Партнерство" ось вже 16 років допомагають нужденним людям. Але дістатися до Фонду для отримання більш 20 видів послуг може далеко не кожен малозабезпечений.

"Служба порятунку бездомних" створена спеціально для таких людей. Об'єднавши в собі: першу медичну допомогу, гарячу їжу і напої, допомога теплим одягом та транспортування для надання всіх необхідних послуг у Фонді «Соціальне партнерство».

10968228_912168198814783_3987031600413731442_n

- Якщо ідея виникла кілька років тому, тоді, що прискорило процес її втілення?

- Кияни знають наш Фонд, як надійний інститут надання допомоги бездомним. Вони стикаються з роботою наших співробітників щодня, тому зустрівши бездомного відразу набирають наш номер. Часто нам телефонують за порадою, як вчинити з бездомним, який не може пересуватися і дістатися до Фонду. В свій автомобіль садити таку людину небезпечно, оскільки виглядає він неохайно...

Проаналізувавши кількість подібних звернень до Фонду, ми вирішили, що прийшов час для запуску Служби порятунку бездомних.

Одного разу я зіткнулася з ситуацією, до якої не була готова. На шляху до свого автомобіля, до мене підбіг рудий пес і почав гавкати і вказувати напрям. Я насторожено пішла за собакою і той привів мене до замерзаючого господаря... Чоловік, скрутившись від холоду, лежав на бетоні. Він не просив допомоги, лежав на холодній плиті і замерзав. Це трапилося морозним ранком листопада. Я переконалася, що бездомний дихає, і допомогла йому піднятися на ноги. Чоловік був неохайно одягнений і, явно, давно не приймав душ. Вже тоді я розуміла, наскільки він безпомічний в нашому суспільстві, і яке це, звичайному перехожому приймати рішення - що робити з подібними екземплярами. «Швидкій» він не потрібен, у таксі його не пустять... Звати його Денис. За його словами, 2 дні він не їв і остаточно вибився з сил. Самостійно доїхати до нашого Фонду або будь-якого іншого центру для нужденних він не міг. Я посадила Дениса в свою машину щоб відвезти до Фонду, але рудий пес дивився мені прямо в очі і гавкав. Довелося і його садити в машину.

Цей випадок лише підкреслив для мене необхідність створення «Служби порятунку бездомних».

Денис, до речі, виявився 24-ним юнаком, але зі стажем вуличного життя. У Фонді йому надали всі необхідні послуги, і тепер він ходить до нас постійно і вже влаштовується роботу.

- У чому відмінність служби від зарубіжних аналогів?

- Ми провели глибокий аналіз аналогічних служб і використовували їх успішний досвід. Основна відмінність нашої служби - це комунікація віддалених куточків міста з усіма лікарнями, нічліжками і нашим Фондом. Потрапляючи в Фонд «Соціальне партнерство», людина отримує все те, що доступно в повсякденному житті для кожного з нас. Медичний огляд, очищення шкіри і волосся від інфекційних захворювань і паразитів, душ, прання або дезінфекція одягу та отримання нового, ремонт взуття та одягу, медична терапевтична і хірургічна допомога, послуги перукаря, юриста, відвідування бібліотеки, кінозали, художньої майстерні, караоке, їдальнею з триразовим харчуванням та багатьох інших послуг.

10402435_1550619961885474_1329402427851979521_n

- Як би Ви описали дії співробітників служби при надходженні дзвінка?

- При надходженні дзвінка, співробітники служби порятунку просять у людини, що звернулася, описати бездомного, який був виявлений на вулиці, розповісти якої допомоги він потребує і чи згоден він на те, щоб ця допомога йому була надана. Якщо бездомний потребує допомоги і згоден її отримати, то бригада служби порятунку виїжджає за вказаною адресою, проводять первинний медичний огляд, фіксують особисті дані і з'ясовують його потреби. В залежності від потреб визначаються способи можливої ​​допомоги: допомога на місці (гаряча їжа, одяг по сезону, послуги фельдшера, соціальні консультації) та / або транспортування в наш Фонд, де бездомний може отримати понад 20 безкоштовних послуг. Якщо людині необхідна термінова медична допомога або він явно скоїв злочин, викликається швидка допомога чи міліція відповідно.

- Служба працює тільки під час холодів?

- Ні, служба запущена на постійній основі, без вихідних і свят. Зараз ми стежимо за реакцією населення, чи будуть долучатися люди до допомоги бездомним, чи будуть дзвінки, тому як вони важлива ланка в цьому ланцюгу. Від ступеня їх небайдужості буде залежати подальший графік роботи служби. Розглядаємо навіть цілодобовий режим в холодну пору року. Дізнатися про проект більше, підтримати і розповісти про нього всім своїм знайомим можна на сайті socpartnerstvo.org.

Викликати карету за телефоном гарячої лінії: (067) 911-7-911.

Побачивши бездомного, не поспішайте відвертатися! Від Вашої долі залежить його доля.

Показники роботи служби від моменту створення:

За 2 місяці роботи служби маємо таку статистику:

  • Виявлено бездомних – 730 чол.
  • З них отримали допомогу – 468 чол.
  • Дзвінків на гарячий номер – 362.

Надані послуги:

  • Одяг – 253 чол.
  • Їжа – 335 чол.
  • Мед. послуги – 35 чол.
  • Доставлено до соціального центру «Стефанія» - 48 чол.
  • Доставлено до інших установ – 9 чол

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Промышленных роботов научили играть на музыкальных инструментах

Новозеландский музыкант Найджел Стэнфорд (Nigel Stanford) научил промышленных роботов играть на бас-гитаре, барабанах и других инструментах....

Це може бути цікавим

Донецкие оккупанты согнали на митинг "За мир" школьников и курсантов

В среду, 20 сентября, в Донецке подконтрольная "ДНР" организация "Оплот Донбасса" провела митинг в честь Международного дня Мира, который отмечается 21 сентября....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые рассказали, чем опасен сон на борту самолета

Пассажиры, которые спят во время взлета и посадки самолета, рискуют нанести непоправимый ущерб своему слуху....