На Книжковому Арсеналі чимало говоритимуть про війну

У цьогорічній програмі Книжкового Арсеналу особливе місце займає історично-мистецький тематичний блок, під час якого пройдуть лекції, дискусії та паралельно презентуватимуться нові книги. Про це повідомляє прес-служба заходу.

«Таке виокремлення є доволі умовним, адже історія — це саме життя, явища, події, причини, наслідки, статистика, дати. Ми не маємо на меті вузькоспеціалізований, академічний підхід, радше це запрошення до діалогу, міркувань та осмислення різних спеціалістів, не лише істориків, а й мистецтвознавців і літературознавців, аби спільно навчатися комплексно розуміти сучасний історичний процес», - стверджують організатори.

"Війна, окрім страждань, втрат, смертей, завжди несе зміни. Ці зміни торкаються не лише держави чи окремих доль, ці зміни подібні до тектонічних зрушень у суспільстві, свідомості, мистецтві, політиці та культурі. Завдяки заходам історичного блоку відвідувачі зможуть доповнити свої знання про зміни, закладені військовими конфліктами у ХХ столітті. Ми не ставимо за мету надати чіткі та однозначні, легкі візіонерські відповіді. Наш намір — сформувати правильні питання поза межами історичного підручника і очевидного медійного дискурсу, в яких би ідеї гуманізму, етичних цінностей стояли на першому плані», — зазначає кураторка лекторію Олена Брайченко.

Це можливість послухати лекції, що торкаються питань формування пам'яті минулого, війни, її впливу на культуру. Зокрема, в межах блоку відбудуться такі заходи:

23.04, 18.00 — 18.45. Кінозал. Історичний лекторій. «Після війни: що далі? Пам’ять і примирення в суспільствах повоєнної Європи». Лектор — кандидатка історичних наук, Ірина Склокіна.

23.04, 17.00 — 17.45. Кінозал. «Жахи війни: погляд крізь століття. Серії офортів Жака Калло та Франсіско Гойї». Лекція Олени Шостак, кураторки колекції європейської графіки Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

24.04, 17.00 — 17.45. Кінозал. Історичний лекторій. «Колір і форма людської драми». Лектор — Марина Скирда, заступник генерального директора з науково-просвітницької роботи Національного художнього музею України.

24.04, 18.00 — 18.45. Кінозал. Історичний лекторій. «Митець на війні. Безпосередній відгук». Лектор — мистецтвознавець Ігор Хоборов, завідуючий відділом науково-освітньої роботи Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

25.04, 17.00 — 18.30. Сцена «Кафе Європа». Почесна лекція німецького історика і соціолога Карла Шльогеля, «Археологія комунізму. Наслідки української кризи для Європи» за підтримки Goethe-Institut в Україні.

25.04, 18.00 — 18.45. Кінозал. Історичний лекторій. «Іншого кінця світу не буде. Воєнна тема в українській літературі (1914–2014)». Лекторка — кандидатка філологічних наук Ірина Старовойт, доцентка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка.

25.04, 19.00 — 19.45, Кінозал. Історичний лекторій. Зустріч-лекція «Україна — серед світових цивілізацій. Про витоки та суть українсько-російської війни 2014–2015 років». Лектор — доктор історичних наук Леонід Залізняк — професор Києво-Могилянської академії, заввідділу Інституту археології НАН України.

26.04, 14.00 — 14.45. Кінозал. Історичний лекторій. «Не всі рани війни видимі, але всі потребують зцілення». Лектор — психотерапевт Андрій Карачевський, доцент кафедри дитячої, соціальної та судової психіатрії, волонтер Психологічної служби Майдану, член правління ГО «Українська асоціація фахівців з подолання психотравмуючих подій».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Модель сверхзвукового пассажирского самолета совершила первый полет

При разработке авиационной техники специалисты проводят испытания уменьшенных моделей летательных аппаратов....

Це може бути цікавим

Казначей "Талибана" рассказал о схеме финансирования группировки Кремлем

"Россия спонсирует военные операции "Талибана"* против НАТО в Афганистане через тайную программу отмывания прибыли от продажи топлива", - сообщает британская газет....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Италии повесилась молодая украинка

В италийском городе Купрамонтана найдена мертвой 19-летняя украинка Мария Искра....