Нардеп розповіла, коли українці "зможуть отримати безвізовий режим"

Якщо влада не зменшить інтенсивності своєї роботи, то українці можуть отримати безвізовий режим з країнами ЄС вже в найближчій перспективі. Про це заявила народний депутат Оксана Юринець під час парламентських слухань «Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України».

За словами Юринець, перед Україною стоїть низка завдань, які мають бути виконані для лібералізації візового режиму. Зокрема, йдеться про масштабне введення закордонних біометричних паспортів, створення незалежного антикорупційного органу, вдосконалення законодавства та державної політики у сфері протидії дискримінації. «Реформи, які вже здійснені Києвом можна розглядати як такі, які сприяють посиленню безпеки у питанні управління кордонами та міграцією, а також боротьбі з організованою злочинністю», - сказала вона.

За словами «ударівки», перспективи України щодо отримання безвізового режиму з ЄС необхідно розглядати з урахуванням кількох суттєвих факторів. «Набуття Україною безвізового режиму є суспільним запитом, бо відкриває нові перспективи», - сказала Юринець. Вона зауважила, що лише 10% українців побували у країнах Європи. «Можливість безперешкодно переміщуватися в європейському просторі дозволить українцям усвідомлювати себе частиною європейською спільноти. Чим більше українців відвідає європейські країни, тим більше з них привезуть назад до України європейські підходи до вирішення важливих суспільних питань», - підкреслила нардеп.

За словами Юринець, політично ЄС готовий запровадити безвізовий режим для українців. «Низка країн ЄС вже сьогодні спростили процедуру надання українцям віз. Зокрема, йдеться про Хорватію, Болгарію, Румунію, Чехію та Польщу», - нагадала народний депутат.

Оксана Юринець зауважила, що сьогодні слід запобігати політичним спекуляціям в питанні безвізового режиму. Вона наголосила, що такий популізм виник навколо Ризького саміту у травні цього року. «Політично безвідповідально поширювати думку, що під час саміту не планується запроваджувати безвізовий режим. Адже надання безвізового режиму є усталеним рішенням. Натомість Україна може отримати конкретний календарний план дій згідно з яким сторони досягнуть бажаної угоди над якою працюють ще з 2008 року. Важливо не плутати поняття безвізовий режим та лібералізація візового режиму. Під час Ризького саміту варто очікувати позитивного рішення щодо спрощення візового режиму з боку ЄС», - сказала народний депутат.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ПРИВИДИ ЦИРКУ В HALLOWEEN: великий та жахливий Цирк

31 жовтня та 1 листопада цирковий світ зміниться - в ньому будуть панувати страхітливі персонажі, від вигляду яких кожен почне тремтіти....

Це може бути цікавим

12-річна, що "прагнула до дорослого життя" зникла під Києвом

Дівчина самовільно залишала місце проживання неодноразово....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Киевлянин стал одним из самых молодых гроссмейстеров в мире

15-летний киевлянин Кирилл Шевченко получил звание международного гроссмейстера на конгрессе международной организации шахматистов ФИДЕ....