Кабмін обіцяє справжню "відкритість публічних коштів" восени

Восени 2015 року в Україні почне працювати єдиний веб-портал, що публікуватиме усю інформацію про витрати публічних коштів – коштів державного та місцевих бюджетів, державних та комунальних підприємств, банків та фондів соціального страхування. Це випливає з доручення Кабінету Міністрів щодо впровадження закону «Про відкритість використання публічних коштів», яке було оприлюднене 15 квітня під час круглого столу «Закон «Про відкритість використання публічних коштів»: законодавчі новації та проблеми на шляху імплементації».

«Підготовка до реалізації цього революційного закону пройде в шість етапів, - повідомив представник Міністерства фінансів Зіновій Пронь. – Перші п’ять етапів закінчуються ще навесні, а у восени, орієнтовно у вересні-жовтні – шостий, який полягає у розробці, наповненні та запуску єдиного веб-порталу використання публічних коштів».

Закон «Про відкритість використання публічних коштів» був розроблений на початку 2013 року за ініціативи та у співавторстві з Центром політичних студій та аналітики. 11 лютого Верховна Рада прийняла закон у другому читанні. Цей закон пропонує ряд радикальних змін у сфері доступу до фінансової документації як на державному, так і місцевому рівнях.

«Вже восени слідкувати за витратами державних та комунальних коштів стане не важче, ніж розкласти пасьянс «Косинка» на комп’ютері, - вважає Голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран. – Вперше уся важлива фінансова документація, яка стосується витрат коштів платників податків, буде зібрана в одному місці в зручній формі та форматі. Ані бюджетні мільярди, ані зайва сотня гривень під час службових відряджень тепер не зможе приховатися від громадян та журналістів».

Експерт Центру політичних студій та аналітики Володимир Тарнай детальніше описав новації закону. За його словами, на веб-порталі буде опублікована інформація про заплановані та фактичні витрати коштів Державного та місцевих бюджетів, державних цільових фондів, коштів Нацбанку та державних банків, державних та комунальних підприємств, а також платіжні транзакції Держказначейства. Зокрема, можна буде перевірити обсяг затвердженого та фактичного фінансування, вартість договору, чи проведені закупівлі або обгрунтування їх відсутності, обсяг платежів, строк дії та стан виконання договору, інформацію про виконавця договору тощо.

Віце-спікер Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що якісна і своєчасна імплементація закону «Про відкритість використання публічних коштів» виведе антикорупційні ініціативи Кабміну та коаліції на новий рівень.

«Відтепер кожна копійка державних коштів потрапляє під контроль громади, - зазначив Андрій Парубій. – Це стане хорошим запобіжником проти корупції, адже чиновники відчуватимуть відповідальність за усі фінансові операції, які вони проводитимуть».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

Керівник операції із окупації Криму дістав серйозні травми в ДТП

Командувач повітряно-десантними військами Росії генерал-полковник Андрій Сердюков 15 вересня потрапив в аварію в Мурманської області, в результаті якої отримав ва....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Политические инвесторы вкладываются теперь не в контент, а в мемы

Классические СМИ уступают трибуну социальным медиа, поэтому различные агенты влияния ищут теперь лучшие способы вложения денег....