400 мільйонів на виплату зарплати шахтарям: чи надовго їх вистачить?

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до додатка №3 до Закону «Про Держбюджет на 2015 рік» щодо державної підтримки вугільної галузі», який дозволить, як говориться на офіційному сайті Президента, забезпечити своєчасну виплату зарплати шахтарям. Чи надовго вистачить виділених 400 млн грн, розповів голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець.

Згідно з офіційним повідомленням, відновлення витрат Міненерговугілля за бюджетною програмою «Держпідтримка державних вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» розміром 400 млн грн буде здійснено шляхом перерозподілу коштів із програми «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості».

«Залучити кошти цієї бюджетної програми стало можливим завдяки припиненню фінансування реструктуризації підприємств вугільної галузі, які опинилися в зоні проведення антитерористичної операції», – йдеться на офіційному сайті Президента.

Голова Незалежної профспілки гірників України акцентує увагу на тому, що ці 400 млн грн взяті із 1,2 млрд грн, передбачених у держбюджеті на ліквідацію шахт. Переміщення ж коштів із однієї статті витрат на іншу кардинально не змінює ситуації у вугільній галузі.

«Звісно, ми вдячні народним депутатам,  Президенту і уряду за те, що вони таки дослухалися до шахтарів, – сказав Михайло Волинець. – Але парадокс у тому, що у бюджеті передбачили 1,2 млрд грн  на закриття шахт, не виділивши жодної копійки на розвиток вугільної галузі. А ця державна підтримка зменшила б не лише собівартість вітчизняного вугілля, а й електроенергії та всіх товарів, у тому числі й продуктів харчування.  Добре, що здоровий глузд спрацював хоч тоді, коли склалася критична ситуація із виплатою зарплат гірникам. Але хочу звернути увагу, що 400 млн грн – це менше місячного фонду зарплати. Уже зараз на державних шахтах заборгованість складає майже 900 млн грн, тобто дві місячні зарплати. Наприклад, зараз страйкує шахта імені О.Г. Стаханова ДП «Красноармійськвугілля», потужності якої 100 млн тонн балансових запасів. Із шахтарями розрахувалися лише частково за січень, а за лютий і березень –не дали жодної копійки. Тому ще раз пояснюю, виділені 400 млн грн – змінюють ситуацію лише на короткий період. Нас взагалі накрила хвиля неплатежів: шахтарі винні енергетикам, а ті – гірникам. Сума неплатежів на енергоринку складає вже 10 млрд грн. Енергетики заборгували понад 8 млрд грн тепловикам. Ми повертаємося у 90-ті роки минулого століття. Як шахтар, інженер, профспілківець і колишній народний депутат, можу сказати, що проблему неплатежів можна було вирішити без особливих труднощів. Просто треба було мати бажання. Очевидно, міністр не зовсім некомпетентний, зіграли свою негативну роль і військові дії на Сході України та тиск з боку Росії».

Михайло Волинець додав, що  шахтарі обурені розбалансованістю у паливно-енергетичному секторі і ставленням до вугільної галузі . Та й усі громадяни повинні розуміти, що вже зараз необхідно готуватися  до зими.

«Ми можемо наступної зими залишитися без світла і тепла, із повністю зруйнованою енергетикою, – попередив Михайло Волинець. –  Я не схвалюю дії наших керівників, причетних до укладення контракту з Росією на постачання електроенергії. Бо це – одна з причин зупинки енергоблоків на наших ТЕС і доведення до банкрутства вітчизняних шахт, розташованих на підконтрольних нашій владі територіях».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

Це може бути цікавим

Сьогодні змінять режим роботи столичного метро

23 вересня у зв’язку з проведенням на НСК «Олімпійський» концерту можливі деякі зміни у роботі столичної підземки....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве частично ограничат движение на Подоле и Троещине

В Киеве 22 сентября частично ограничат движение транспорта в Подольском и Деснянском районах Киева....