Столичний сквер Небесної сотні можуть забудувати

unnamed2 (1)

Київські активісти і місцеві жителі, які облаштували в 2014 році своїми силами і за власні кошти сквер Небесної Сотні по вулиці Михайлівській, 24-26, дізналися про рішення суду від 14 жовтня 2014 року, що залишає в силі плани з будівництва у дворах і на Михайлівській площі офісного центру. Про це розповіла координатор спільноти «Місто-Сад» Євгенія Кулеба, пише Вечірній Київ.

unnamed1

- Ми дізналися, що прокуратура вже все без нас «повирішувала», - розповіла активістка.

unnamed3

- Поки ми створювали на місці існуючого тут 7 років звалища Сквер, прокуратура прокрутила класичну для себе схему - тихесенько програла всі суди, без ніяких повідомлень. Ми подали заяву в березні 2014 року, тоді прокурор сказав, що він повідомить про суди в письмовому вигляді, але сказав, що це триває роками. Однак про суди, їх результати, про апеляції ніхто нікого не повідомляв. У рішенні стоїть, що ми не з'явилися. Ми кілька тижнів тому попросили депутата Київради Рену Назарову довідатися, як там наша справа - і ось що виявилося. Зараз справа в касаційному оскарженні.

Засідання Київського господарського суду, де було прийнято рішення про відмову в позові, вела суддя Пригунова А. Б., міську прокуратуру представляла Лядецька Л.В.

21922-0

Сквер, прилеглий до Михайлівській площі, який так і називався «Сквер по вулиці Михайлівській» був без громадських слухань за рішенням Київради від 8 лютого 2007 року No 124/785 (ділянка площею 0,3 га) переданий ТОВ «Укринвестресурс» для реконструкції скверу та будівництва готельно-офиского комлексу. Оренда була оформлена на 10 років 30 березня 2007 року ділянки 0,5512 га, а вже 31 травня 2007 року між Київрадою та ТОВ «Укрінвестресурс» був укладений договір купівлі-продажу ділянки в 0,2549 га.

Під час судового розгляду Міністерство юстиції України надіслало лист, в якому заявило про порушення Україною обов'язків щодо захисту інвестицій компанією «GPP DEVELOPERS LTD» при позбавленні прав на ділянку вже ТОВ «Грін Плаза» - відповідно до договору між Україною і Сполученим Королівством Великобританії і Північної Ірландії від 10 лютого 1993 року. Можливий збиток оцінювався в 20 млн дол. США.

Проект землеустрою був погоджений Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА 29 грудня 2006 року, а 19 січня 2007 року Державна служба з питань національної культурної спадщини також надала позитивний висновок.

Частина ділянки, що входить до складу Михайлівській площі, розташована на території історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Крім цього, у разі будівництва необхідно частково перекривати Михайлівську площу, оскільки на ділянку фізично не може заїхати великогабаритна техніка. У дворах навколо Скверу, як зазначає Євгенія Кулеба, все в ямах, рухається схил.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Биткоин поддерживает только математика

Самый большой аргумент против криптовалют заключается в том, что, в отличие от фиатной валюты, у них нет поддержки правительства....

Це може бути цікавим

Информатора "ЛНР" посадили на четыре года

В Луганской области приговорили к трем годам и семи месяцам заключения информатора самопровозглашенной Луганской народной республики....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві біля РАЦСу знайшли труп

У Святошинському районі Києва в понеділок, 25 вересня, по вулиці Якуба Коласа, 6 знайшли тіло людини....