Міноборони купило харчів на 1 млрд грн у давніх партнерів

Міністерство оборони України  30 березня уклало низку угод на послуги з забезпечення харчування військових на загальну суму 1,09 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть Наші Гроші.

Йдеться про харчування особового складу військових частин і військових навчальних закладів, інших осіб у стаціонарних та польових умовах (загалом 184 080 осіб), а також годування штатних тварин (кількість не уточнена).

Усі контракти укладено за неконкурентною переговорною процедурою – у зв’язку з нагальною необхідністю. Як зазначено в обґрунтуванні, армія спочатку оголошувала відкриті торги на послуги з харчування, плануючи на початку березня укласти угоди з переможцем конкурентних торгів. Однак дату розкриття пропозицій змушені були перенести: один з учасників, ТОВ «АВІКА», надіслало запити щодо роз’яснень документації конкурсних торгів, окрім того Центральне управління продовольчого забезпечення вирішило внести зміни щодо  чисельності особового складу та розширення переліку військових частин. Відтак по строках МО не встигало укласти контракти до кінця березня, що могло поставити під загрозу безперервність харчування військових, а тому замість відкритих торгів провели переговори. Перераховані нижче фірми харчуватимуть українських військових до кінця липня.

Понад половину грошей армії – 537,81 млн грн. – освоїть ТОВ «Геус-Груп».  Компанія була зареєстрована у Києві у вересні 2014 р., має 10 тис грн. статутного фонду,  власником і директором є Аркадій Володимирович Генкін.

Людина з таким ПІБ відома як колишній бізнес-партнер Ігоря Маркова, екс-нардепа від Партії регіонів (позбавлений мандата рішенням ВАСУ у вересні 2013 року). Разом із Марковим Генкін раніше мав декілька фірм. Наприкінці 1990-х і початку 2000-х вони разом володіли паливними фірмами ТОВ «Мега»,  ТОВ «Геліос» і ТОВ «Гелєос-Ойл». За даними місцевих ЗМІ, після інциденту з викрадення невідомими – Генкін вийшов зі спільного паливного бізнесу, залишивши Маркова одноосібним власником.

Щодо харчування, то наразі відома тільки одна фірма Генкіна з таким профілем – ТОВ «Метсобстар-ХК» (діяльність їдалень), його власником Генкін став у 2012 р., однак наразі компанія вже змінила власника.

Окрім вказаного масштабного замовлення Міноборони фірма також виграла низку дрібних тендерів «Чорнобильського спец комбінату» на постачання харчів – загалом 1,32 млн грн.

На нинішніх переговорах по харчуванню для Міноборони по контрактах, які отримав «Геус», також вели перемовини з «Адмет-Груп», «Ректан» і «Транс Логістик Центр» – усі троє пов’язані через менеджерів і входять в умовну групу постійних постачальників армії, пов’язаних з оточенням Юрія Іванющенка. Так само як і «Метсобстар-ХК»

Окрім того 253,17 млн грн. заплатять фірмі «Укрпродакорд ОР» із вказаної вище групи. Фірма входила в пул постачальників харчування армії, сформований за час керівництва в Міністерстві оборони Михайла Єжеля. Наприкінці 2008 р. «Укрпродакорд ОР» стало одним з засновників Асоціації харчових підприємств «Армія», яке з того часу незмінно очолював Іван Сикунда, у 90-х – на початку 2000-х відомий як начальник Головного продовольчого управління Тилу Міністерства оборони України. Офіційно «Укрпродакорд» до 2011 р. належало родині Руслана Березюка, депутата Білоцерківської райради, який донедавна представляв Партію регіонів, а тепер позапартійний. Наразі фірма оформлена на Тетяну Глиняну, тещу Березюка.

Ще 170,57 млн грн. отримає ПП «Артек-Союз» Євдокії Колесник, також із вказаної вище Асоціації «Армія».

Решту 130 млн грн. освоїть ТОВ «Авіка» Наталі Диштук. Нагадаємо, у 2008 р. «Авіка» позбулась місця в харчовому пулі армії через неналежне виконання умов договору, а в жовтні 2010 р. її директора притягли до адмінвідповідальності за ухилення від сплати податків. Рік потому, отримавши контракт на харчування школярів за 70 мільйонів і не маючи, як виявилося, ні обладнання, ні транспорту й людей, пропонувала своїм же конкурентам на торгах на субпідряді годувати школярів у півтора рази дешевше.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Германии мужчина устроил резню

Неизвестный совершил жуткое нападение на прохожих в Мюнхене....

Це може бути цікавим

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Закрити офшори. Як ЄС відповість на скандал навколо Panama Papers

Комітет з розслідування Європейського парламенту з питань відмивання грошей та ухилення від сплати податків (PANA) 18 жовтня ц....